Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-15T09:22:26+01:00
Reżyserami filmu "Tarzan" byli Kevin Lima i Chris Buck. Aktorzy występujący w filmie:
- Tony Goldwyn (Tarzan)
- Minnie Driver (Jane Porter)
- Rosie O'Donnell (Terk)
- Glenn Close (Kala)
- Brian Blessed (Clayton)
- Lance Henriksen (Kerchak)
- Wayne Knight (Tantor)
- Nigel Hawthorne (Prof. Archimedes Q. Porter)
- Alex D. Linz (Młody Tarzan)
- Taylor Dempsey (Młody Tantor)
Film jest o człowieku wychowywanym przez małpy. W dzikiej afrykańskiej dżungli mama gorylica znajduje osierocone dziecko. Mimo, że przywódca stada, stary i mądry Kerchak jest przeciwny przyjęciu "bezwłosego dziwactwa" do grona gorylej rodziny, uparta Kala adoptuje chłopca i wychowuje go jak swoje własne dziecko. Tarzan dorasta razem ze swoim rówieśnikiem, wesołym małpiątkiem o imieniu Terk i uroczym słonikiem - Tantorem. Uczy się sztuki przetrwania, rozwija w sobie zwierzęce instynkty i niezwykłe dla ludzkiego rodzaju umiejętności - skacze po drzewach jak najprawdziwsza małpa, pływa jak ryba i walczy jak lew. Gdy niespodziewanie spotyka innych przedstawicieli swego gatunku - niby takich samych a jednak tak bardzo się różniących - dwa światy przenikają się i Tarzan zakochany w pięknej Jane musi dokonać trudnego wyboru - do którego z nich chce tak naprawdę należeć.
2 3 2
2010-01-15T10:28:44+01:00
Reżyser: Kevin Lima, Chris Buck
Opis filmu: Tarzan
Wspaniała adaptacja opowieści Edgara Rice’a Burroughsa o człowieku wychowywanym przez małpy. Mistrzowie animacji ze studia Walta Disneya nadali jej niepowtarzalny koloryt, a bohaterów obdarowali nieodpartym humorem i fantazją. W dzikiej afrykańskiej dżungli mama gorylica znajduje osierocone dziecko - malutkiego człowieka, któremu nadaje imię Tarzan. Mimo, że przywódca stada stary i mądry Kerchak jest przeciwny przyjęciu bezwłosego dziwactwa do grona gorylej rodziny, uparta Kala adoptuje chłopca i wychowuje go jak swoje własne dziecko. Tarzan dorasta razem ze swoim rówieśnikiem, wesołym małpiątkiem o imieniu Terk i uroczym słonikiem - Tantorem. Uczy się sztuki przetrwania, rozwija w sobie zwierzęce instynkty i niezwykłe dla ludzkiego rodzaju umiejętności - skacze po drzewach jak najprawdziwsza małpa, pływa jak ryba i walczy jak lew. Gdy niespodziewanie spotyka innych przedstawicieli swojego gatunku - niby takich samych a jednak tak bardzo się różniących - dwa światy przenikają się i Tarzan zakochany w pięknej Jane musi dokonać trudnego wyboru - do którego z nich chce tak naprawdę należeć. Wspaniała muzyka i piosenki autorstwa gwiazdy muzyki pop Phila Collinsa, moc niezwykłych przygód i pełne swoistego uroku postaci sprawiają, że disneyowski "Tarzan" jest niezapomnianym filmem, świetną rozrywką dla całej rodziny.
2 3 2
2010-01-15T14:19:18+01:00
Chris Buck rezyser
Tony Goldwyn
Minnie Driver
Glenn Close
Disneyowski Tarzan jest synem pary rozbitków, których statek tonie u wybrzeży Afryki. Wkrótce padają oni ofiarą głodnego lamparta o imieniu Sabor. Osieroconego chłopca bierze pod opiekę Kala, gorylica, która sama niedawno straciła dziecko. Przywódca stada, olbrzymi i budzący respekt goryl Kerchak sprzeciwia się przyjęciu obcego do swej rodziny, matczyna miłość Kali przezwycięży jednak i tę przeszkodę...

Tarzan dorasta mając za towarzyszy zabaw rozbrykaną gorylicę Terk i strachliwego słonia imieniem Tantor, który boi się nawet własnego cienia. Wyrasta na młodzieńca obdarzonego zwierzęcymi instynktami i niezwykłą siłą fizyczną, bez trudu szybującego wśród koron drzew.

Pewnego dnia w dżungli pojawia się ekspedycja z Anglii, ekscentryczny profesor Porter, jego córka Jane i biały myśliwy Clayton. Po raz pierwszy w swym dorosłym życiu Tarzan spotyka innych ludzi, z którymi czuje się blisko i nierozerwalnie związany. Jane uczy Tarzana ludzkiej mowy, opowiada mu, jak żyją ludzie, pokazuje zdobycze cywilizacji. Gdy młodzi zakochują się w sobie, Tarzana staje w obliczu wewnętrznego konfliktu: musi zadecydować, gdzie jest jego miejsce - czy pozostanie w dżungli wśród swej małpiej rodziny, czy też wyruszy w świat, na spotkanie nieznanego...
1 5 1