Odpowiedzi

2010-01-15T15:30:51+01:00
Charakterystyka tomka sawyera

Tomek Sawyer - charakterystyka.

Tomek Sawyer jest sierotą. Wychowuje go jego ciotka Polly.
Bohater ma przyrodniego brata - Sida.
Tomek Sawyer zawsze chodzi ubrany elegancko, dostojnie, niedzielnie. Ma słomkowy kapelusz.
Jest inteligentnym i sprytnym chłopcem. Wie jak oszukaćswą ciotkę. Zawsze działa pod wpływem emocji. Jest skłonny do awantur, często z byle powodu. Zaczepia dzieci. Lubi zwracać na siebie uwagę, często wygłupiając się. Lubi być w centrum zainteresowania. Mimo, iż jest niegrzecznym chłopcem, to w głębi duszy kocha swą ciotkę.
Jednakże Tomek jest naiwny - wierzy w najrozmaitsze zabobony! jest człowiekiem odważnym, jak i szlachetnym - wspomnieć tu należy o tym, jak wziął winę Becky na siebie. Dzięki temu uratował ją przed biciem w szkole. Jest również zaradny - gdyz uratował Becky i siebie. Wyszedł z pieczar.

Tomek Sawyer uwielbia czytać. Zna całe fragmenty "Robin Hooda" na pamięć ! Zna wiele książek o zbójnikach i piratach. Ma bujną wyobraźnię. Marzy o odnalezieniu skarbu. Jest chłopcem wrażliwym - często popada w nastrój zadumy, jak i smutku. Lubi myśleć o własnych przyjemnościach - jest egocentryczny.

Pozdrawiam! :)
6 4 6
2010-01-15T16:43:28+01:00
Głównym bohaterem książki pt.: „Przygody Tomka Sawyera” jest Tomek Sawyer. Bohater ma około 13 lat i mieszka razem z ciocią Polly oraz przyrodnim bratem Sidem. Tomek raczej nie ma zainteresowań, ponieważ zajmuje się robieniem kawałów, różnych psot itp. Spędza wolny czas na wagarowaniu i robieniu dowcipów. Przebywa w różnych miejscach z przyjaciółmi, poszukując nowych przygód. Również bywał w domu z ciocią i Sidem, którego nie za bardzo lubił
„Nagle odezwał się Sid:
- Ciociu, mnie się zdaje, że ciocia przyszyła Tomkowi kołnierzyk białą nitką, a teraz jest przyszyty czarną!
- Co? Rzeczywiście przyszyłam go białą nitką. Tomku! – Ale Tomek nie czekał na dalsze pytania. W drzwiach odwrócił się jeszcze i zawołał:
- Sid! To ci nie ujdzie na sucho!”.
Tomek jest niezbyt wysokim chłopcem z czarnymi włosami. Na co dzień chodzi ubrany jak większość chłopców, ale ma też inne ubranie, które wolno mu nosić tylko w niedzielę
„ Mary wyjęła z szafy ubranie, które Tomek od dwóch lat mógł nosić tylko w niedzielę – nazywało się po prostu „drugim ubraniem”, co pozwalało wnioskować o zamożności jego garderoby.”.
Wobec innych jest koleżeński i miły. Przyjaciołom raczej nie robi dowcipów. Najczęściej oszukiwał ciocię Polly.
10 4 10
2010-01-15T16:54:51+01:00
Tomek Sawyer bohater główny,tytułowy,sierota,wychowywany przez ciotkę Polly. Miał krótkie , kręcone włosy i było to przyczyną jego wielkiego wielkiego zmartwienia (uważał ,że loki to ''rzecz niemęska"). Na co dzień biegał boso, w zniszczonym ,wygodnym ubraniu , w którym czuł się swobodnie. Tomek był wesoły, miał duże poczucie humoru i mnóstwo fantastycznych pomysłów.Codziennie przeżywał wiele przygód. Był odważnym , pewnym siebie , bardzo samodzielnym chłopcem . Miał duże poczucie uczciwości był ambitny. Często udawał "twardziela",nie stronił od bójek, miał swoje zdanie,którego bronił do końca. Tomek był także wrażliwym i dobrym chłopcem . Kochał ciocię i swego przyrodniego brata Sida. Tęsknił za rodzicami, których bardzo mu brakowało .
3 3 3