MAm za zadanie z w-f!!<masakra> na 1 kartce A4 napisac cos o Igrzyskach olimpijskich. MAm to wziąść z jakiejs ze stron internetowych.ALE nie moze to byc skopiowane musi to byc napisane własnymi słowami i podac link skąd to było brane!!!

PrOSZĘ O POMOC!!!
DAJE NAJLEPSZE!!!!
PILNE!!

3

Odpowiedzi

2010-01-15T17:08:39+01:00
Igrzyska olimpijskie - najstarsza międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 4 lata w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Nowożytne letnie igrzyska olimpijskie odbywają się od 1896 roku (Ateny), a zimowe od 1924 (Chamonix). Nowożytne igrzyska olimpijskie nawiązują do tradycji starożytnych igrzysk greckich. Przez większość sportowców igrzyska olimpijskie są traktowane, jako najważniejsze zawody sportowe, a złoty medal olimpijski, jako najcenniejsze trofeum; wyjątkiem są tu tenisiści, kolarze i piłkarze, ale międzynarodowe federacje tych sportów starają się podnieść rangę konkursów olimpijskich.

a tu masz link
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-15T17:48:25+01:00
Igrzyska Olimpijskie pierwszy raz odbyły się w Olimpii , w Grecji ,
z tąd też nazwa Igrzyska Olimpijskie .Pierwsze igrzyska odbyły się w 776 roku p.n.e . Najstarszą dyscypliną starożytnych Igrzysk był bieg krótki na dystansie jednego stadionu. Początkowo nie wiadomo było na jaki dystans będzie się biegało , dopiero to ustalono od 6 Igrzysk , musiało przebiec się 600 stóp czyli 192,67
w tej dyscyplinie zwracano uwagę na długi krok , dobrą pracę ramion a także do lekko pochylonego tułowia. Kolejną dyscypliną był bieg średni zwany diaulos , którego rozegrano poraz pierwszy na 14 igrzyskach .Na piętnastych z kolei Igrzyskach wprowadzono nową konkurencję - dolichos, czyli bieg długi. Rozgrywano go prawdopodobnie na długości 24 stadionów.W dziejach starożytnych Igrzysk najbardziej wsławił się Leonidas z Rodos. Był on zwycięzcą czterech kolejnych Olimpiad (154, 155, 156 i 157) w biegu na dystansie jednego stadionu, w diaulosie i w biegu zbrojnym. Grecy czcili wielokrotnych zwycięzców dając im specjalną nazwę - triastes. Innym znanym olimpionikiem był Herodos z Megary. W czasie dziesięciu kolejnych Igrzysk, w latach 328 - 292 p.n.e., zdobywał wieńce laurowe w zawodach trębaczy.Tradycyjnie igrzyska otwiera trwająca kilka godzin ceremonia otwarcia, której celem jest m.in. zaprezentowanie miasta i państwa, w którym odbywają się igrzyska. Stałym elementem tej ceremonii jest defilada państw biorących udział w zawodach. W defiladzie maszerują zawodnicy oraz działacze sportowi z danego kraju. Każde z państw wyznacza jednego sportowca do niesienia flagi. Sportowcy wchodzą na stadion według alfabetu języka używanego w państwie które gości igrzyska. Z uwagi na szacunek dla ojczyzny igrzysk defiladę otwiera Grecja, a kończy gospodarz.

Zimowe dyscypliny olimpijskie (2010):

* Biathlon
* Bobsleje

Bobsleje
Skeleton

* Curling
* Hokej na lodzie
* Łyżwiarstwo

Łyżwiarstwo figurowe
Łyżwiarstwo szybkie
Krótki tor

* Narciarstwo

Narciarstwo alpejskie
Biegi narciarskie
Narciarstwo dowolne
Kombinacja norweska
Skoki narciarskie
Snowboard

http://pl.wikipedia.org/wiki/Igrzyska_olimpijskie
2010-01-15T21:40:05+01:00
Igrzyska olimpijskie – najstarsza międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 4 lata w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Wikipedia.pl