1. Sytuacja w Europie w 1938r. (Minimum 6 zdań)
2. Czym była konferencja w Monachium (Minimum 12 zdań)
3. "Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także." - Co Churchill nazywa hańbą i dlaczego sugeruje, że wybuchnie wojna (Minimum 5 zdań)
Proszę pomóżcie, potrzebne mi to na wypracowanie ;)
Daję naj :)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T19:21:49+01:00
Pytanie 1 :
Hitler łamał postanowienia traktatu wersalskiego. Odbudował niemiecką armię.
Zajmował terytoria. "Siał" strach wśród innych państw, dlatego aby uniknąć wojny zgadzały sie na każdy kolejny krok Hitlera.
pytanie 2 :
W 1938r. Hitler, zagroził wojną i zażądał przyłączenia czeskich Sudetów do Niemiec. Szefowie rządów Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch aby znaleźć wyjście z tej sytuacji spotkali się we wrześniu 1938r. na konferencji w Monachium. W zamian za obietnicę niewysuwania dalszych żądań terytorialnych
zgodzono się na tę propozycję podziału Czechosłowacji. Była to kompromitacja państw, które miały za zadanie zagwarantować nienaruszalność postanowień traktatu wersalskiego. Czesi nie mogli liczyć na wsparcie Wlk. Brytanii i sojuszniczej Francji zgodzili się oddać Sudety. Arthur Chamberlain brytyjski premier oświadczył na lotnisku w Londynie, że zgoda w Monachium uratowała pokój w Europie. W tym samym czasie Niemcy zajmowali bez walki czeskie fortyfikacje nadgraniczne.

6 4 6
2010-01-17T19:36:42+01:00
1. Sytuacja w Europie była bardzo napięta. Wszystkie państwa wiedziały ze wybuchnie wojna ale nie wiadomo było kiedy i gdzie. W fabrykach wielu panstw zaczęto tworzyć broń i inne militaria i maszyny.

2.Konferencja w Monachium była czymś podobnym do ,, sojuszu ''. Przedstawiciele państw podpisali z hitlerem układ że kiedy wybuchnie wojna udzielą swego poparcia niemcom . Głównym punktem tej konferencji były sudety i los niemców którzy tam mieszkali. Jednym , najważniejszym ustaleniem tej konferencji było oderwanie od czechosłowacji sudetów zachodnich. Z biegiem lat potwierdzono iż pakt zawarty na tej konferencji jest nieważny i nielegalny.

3.--------
2 4 2