Odpowiedzi

2010-01-15T18:37:39+01:00
Otwarcie przyznaje, że uwielbia Dodę i czymś wspaniałym byłoby dla niej zaśpiewanie w duecie z bohaterką prasy kolorowej nad Wisłą. Chce być kobietą szczęśliwą oraz "dobrą żoną, dobrego męża i mieć na przykład trójkę dzieci". Niewykluczone, że marzenia, zarówno artystyczne, jak i osobiste, które ma urodzona 12 sierpnia 1993 roku Ewa Farna, kiedyś się spełnią. Jeśli chodzi o muzykę, wszystko wydaje się być na dobrej drodze, bo urodzona w Trzyńcu na Zaolziu piosenkarka w Czechach już jest gwiazdą, a w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Młoda wokalistka wygrała kiedyś odcinek "Szansy na sukces" z piosenkami Jacka Cygana, a w finale programu zaśpiewała w duecie z Ryszardem Rynkowskim. Naprawdę głośno zrobiło się o Ewie w Polsce po tym, jak pojawiły się plotki, że może zastąpić Dodę w zespole Virgin.

Rodzice Ewy są polskiego pochodzenia. Piosenkarka jest dwujęzyczna, ale lepiej czuje się mówiąc po polsku, a ściślej - gwarą śląską. Śpiewać lubiła od najmłodszych lat. Robiła to w przedszkolu, a potem na szkolnych imprezach i konkursach piosenek. Pięć lat uczyła się gry na fortepianie. W wieku 11 lat Ewa wygrała konkurs piosenki na Morawach, niedługo potem zdobyła pierwsze miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu i na Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie na Morawach. Na konkursie jej talent dostrzegł Leszek Wronka, producent i autor piosenek m.in. Karela Gotta i Heleny Vondraczkowej. Zaproponował młodej wokalistce współpracę. Razem zaczęli prace nad piosenkami, które następnie trafiły do czeskiego oddziału wytwórni Universal. W 2006 roku ukazała się jej pierwsza czeska płyta, "Měls mě vůbec rád", która uzyskała w Czechach status platynowej. Jednym z utworów na krążku jest cover piosenki, którą w oryginale wykonywała Doda z zespołem Virgin. Posypały się wyróżnienia dla Ewy, między innymi za debiut roku. Mająca zaledwie 13 lat piosenkarka stała się bardzo popularna w Czechach i na Słowacji. Status ten został utrzymany po wydaniu drugiego krążka "Ticho" (2007), który również pokrył się platyną. Wytwórnia kuła żelazo póki gorące i rok później wypuściła na rynek koncertowe DVD "Blíž ke hvězdám". Na krążku znalazła się jedna piosenka zaśpiewana po polsku - "Tam gdzie ty". W tym czasie Ewa miała już na swoim koncie fonograficzny debiut na polskim rynku. W listopadzie 2007 ukazała się nad Wisłą polskojęzyczna wersja debiutu Farny pod tytułem "Sam na sam". W 2008 roku Ewa odebrała od Konsula Generalnego RP w Ostrawie Srebrne Spinki, nagrodę za "dokonania na polu muzycznym oraz promocję mniejszości polskiej na Zaolziu i poza jego granicami". W tym samym roku pojawiła się też gościnnie w jednym z odcinków serialu "Hela w opałach". Nagrała również z Kubą Molędą polską wersję piosenki "This Is Me" (pod tytułem "Oto ja") z filmu "Camp Rock". W oryginale kawałek śpiewali Demi Lovato i Joe Jonas z Jonas Brothers. Do "Oto ja" powstał wideoklip, zaś piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej, promującej obraz w Polsce.
REKLAMA
[Funk'n'Soul onet.pl]

Niespełna dwa lata po nagranym po polsku debiucie, wiosną 2009, wydano w Polsce polskojęzyczną wersję drugiego albumu Ewy, zatytułowaną "Cicho". Trafił na niego cover przeboju Urszuli "Dmuchawce, latawce, wiatr". Tym razem wyróżnienia i zaszczyty piosenkarka otrzymała również w naszym kraju. Krążek uhonorowano Superjedynką podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2009. Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2009, piosenka "Cicho" zdobyła tytuł "Polski Hit Lata 2009". Ewę nominowano również do MTV Europe Music Awards 2009 w kategorii "Najlepszy Polski Artysta".

Oprócz muzyki Ewa pasjonuje się sportem. Uwielbia jeździć na nartach i kiedyś robiła to wyczynowo. W klubie SKI Beskyd trenowała slalom i zjazd. Uważa się za Polkę. Uwielbia Pink, Avril Lavigne (nagrała nawet jej cover na "Sam na sam"), Linkin Park. Pomimo sukcesu odniesionego w młodym wieku jest niezwykle skromna.
7 1 7
2010-01-15T18:42:22+01:00
Ewa Farna chodzi do polskiej szkoły w Republice Czeskiej ;)

Liczę na naj . ;p
11 4 11
2010-01-15T19:06:39+01:00
Chodzi do polskiego gimnazjum w czeskim Cieszynie
6 4 6