Mam do napisania opowiadanie w czasie przeszłym. Ma tam chodzić o to, że wypłynęłam w rejs statkiem i po drodze spotkała mnie jakaś przygoda.

Jak już ktoś się pofatyguje i mi pomoże, prosiłabym z przetłumaczeniem na j. polski.

Dzięki ;*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-16T11:41:20+01:00
To było parę miesięcy temu. Razem z całą rodziną wybrałam się na rejs statkiem. Na początku było bardzo przyjemnie. Jednak z czasem zaczęło mi się bardzo nudzić.
Postanowiłam o świcie wyruszyć na przechadzkę po statku, który był ogromny. Chodziłam długo, aż nagle zauważyłam płaczącą dziewczynkę. Nie wiedziałam co zrobić. Podeszłam do niej i zapytałam co się stało. Ona przez łzy powiedziała, że zgubiła swoją mamę i nie wie, co zrobić.
Postanowiłam jej pomóc. Na początku chciałam ją lepiej poznać, żeby dziewczynka się mnie nie bała.Była to trzynastoletnia Ann i pochodziła z Portugalii. Razem z mamą wybrały się na ten rejs, ponieważ ostatnio nie miały dla siebie zbyt dużo czasu i chciały ze sobą trochę pobyć. Zrobiło mi się żal tej dziewczynki i bardzo chciałam żeby znalazła swoją mamę. Długo chodziłyśmy po statku, wypytywałyśmy napotkanych ludzi - bez skutku. Jej mamy nigdzie nie było. Poszłyśmy do mojego pokoju. Opowiedziałam o wszystkim swoim rodzicom. Poszli do kapitana i zgłosili zaginięcie.To okazało się dobrym pomysłem, bo już po godzinie na pokład kapitana zgłosiła się pewna kobieta. Jak się okazało matka Ann. Była bardzo wdzięczna za opiekę nad Ann.
Od tej pory mimo dzielących nas od siebie kilometrów, utrzymujemy ze sobą kontakt.


It was a few months ago. Together with the whole family picked up on a cruise ship. At the beginning it was very nice. However, over time began to be very bored.
I decided to go for a walk at dawn the ship, which was huge. I walked until suddenly I saw a girl crying. I did not know what to do. I approached her and asked what happened. She said through tears that she lost her mother and did not know what to do. I decided to help her. At the beginning I wanted to know her better, that girl is me bała.Była is thirteen, and Ann came from Portugal. With her mother chose on this trip because it was not for myself have too much time with them and wanted some pobyć. I felt sorry for the girl, and desperate to find her mother so. We went long on the ship encountered wypytywałyśmy people - to no avail. Her mother was nowhere. I went to my room. I told everything to his parents. They went to the captain and reported zaginięcie.To proved to be a good idea, because after an hour on board the captain reported a woman. As it turned out his mother Ann. She was very grateful for the care of Ann.
From now on, although separating us from one km, maintain contact with each other.