Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-16T09:33:16+01:00

1 duch - (duch przeszości)-przypominał Ebenezerowi dzieciństwo- Wyglądem przypomina jednocześnie dziecko i staruszka. Mówi, że jest Duchem Wigilijnej Przeszłości. Przeprowadza handlowca przez ścianę i od razu znajdują się na wiejskiej drodze. Duch pokazuje Scrooge’owi, w jaki sposób z niekochanego i nieszczęśliwego dziecka stał się samolubnym człowiekiem, jak ubóstwo skłoniło go do pogoni za pieniędzmi i pazerności.


2 duch - ( duch teraźniejszości) - Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia. Pokazuje handlowcowi ulice Londynu, przepełnione atmosferą Świąt, pełne roześmianych i szczęśliwych ludzi. Odwiedzają wspólnie mieszkanko ubogiego pracownika Scrooge’a. Tutaj także, pomimo niedostatku, próbuje się godnie uczcić świąteczny czas. Pije się nawet zdrowie pracodawcy.-Dzięki temu uświadamia mężczyźnie jego niewłaściwe postępowanie i samotność. Na koniec Duch pokazuje kupcowi dzieci. To Nędza i Ciemnota – dziewczynka i chłopiec są obdarci i wychudzeni.


3 duch- Trzecie widziadło to Duch Przyszłych Wigilii. Sprawia on, że Scrooge może usłyszeć rozmowę ludzi, rozprawiających o śmierci jakiegoś człowieka. Mówią, że umarły był za życia starym kutwą. Ebenzer rozpoznaje swoje ciało. Zdaje sobie sprawę, że duch pokazuje mu dzień jego własnego pogrzebu. Leży zupełnie nagi, bo wszystkie jego rzeczy zostały zagarnięte przez karawaniarza i służbę. Ludzie są wobec jego śmierci obojętni. Nikt nie żałuje odpychającego samoluba i skąpca. Jedynym człowiekiem w całym Londynie, który się przejął śmiercią Scrooge’a jest mężczyzna, któremu był on winny pieniądze.