Odpowiedzi

2010-01-15T21:32:05+01:00
Dieta ma bardzo duży wpływ na rozwój układu szkieletowego dziecka, ponieważ w tym czasie układ szkieletowy się najbardziej kształtuje, kości rosną .
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-15T22:11:45+01:00
Deficyt wapnia może prowadzić do różnych schorzeń i patologii fizjologicznych. Przy niedostatecznej ilości wapnia można zaobserwować liczne schorzenia, takie jak:
u niemowlaków: zahamowania rozwoju fizycznego, opóźniony wzrost zębów, opóźnienie rozwoju ruchowego, kwadratowa czaszka, stany lękowe i krzyki podczas snu, jednostronny zgryz, skurcze, krzywica, pocenie się (także w nocy), zaburzenia snu, wąska pierś, małe i słabe palce. "

W dzieciństwie, w wieku dojrzewania oraz w pierwszych latach wieku dojrzałego, w miarę jak szkielet się rozwija, w kościach gromadzą się duże ilości wapnia i innych minerałów (takich jak magnez, cynk i fosfor), które powodują ich wzmocnienie.

Niedobór, przez dłuższy czas, witaminy D powoduje u dzieci, u których kości jeszcze rosną krzywicę, a u dorosłych, u których proces rozwoju kośćca już się zakończył – osteomalację. Krzywica, choroba niegdyś powszechna, uszkadza strukturę kości, powodując deformacje czaszki, żeber i kończyn. Kości, którym brakuje wapnia są słabe, dlatego też kości nóg, pod wpływem ciężaru ciała zaczynają się wyginać."
itd.
Pozdrawiam :)
3 3 3