Odpowiedzi

2010-01-16T09:31:46+01:00
Kwas foliowy należy do witamin, które powinna zażywać każda kobieta w wieku rozrodczym. Jej przyjmowanie kilka tygodni przed i w czasie ciąży zapobiega w dużym stopniu wystąpieniu niektórych wad wrodzonych płodu.Zdrowie dziecka, także tego jeszcze nie narodzonego, jest dla rodziców największym skarbem. Dlatego już od poczęcia warto zrobić wszystko, aby zapewnić mu najlepsze warunki do rozwoju. Dzieci są upragnione i kochane, jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wychowywanie dziecka niepełnosprawnego, z wadami wrodzonymi, wymaga od rodziny wielu poświęceń i wyrzeczeń. Jeszcze większa tragedia dotyka rodziców, kiedy dziecko umiera zaraz po urodzeniu.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-16T09:32:02+01:00
1.Kwas foliowy zawarty w pozywieniu bądź dostarczany do organizmu w postaci gotowego preparatu w profilaktyce odgrywa bardzo istotną rolę. Zapobiega zaburzeniu rozwoju cewy nerwowej , ponieważ wady cewy nerwowej u płodu powstają bardzo wcześnie, bo już na przełomie 3 i 4 tygodnia życia płodowego, zanim kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży. Zdecydowanie za późno jest przyjmować kwas foliowy dopiero od momentu potwierdzenia ciąży przez ginekologa.

2.Kwas foliowy powinno się zacząć przyjmować co najmniej na 3 miesiące przed planowaną ciążą. Dzienna dawka 0,4 mg kwasu foliowego, może uchronić płód, przed ciężkimi wadami centralnego układu nerwowego, które powstają w pierwszym miesiącu po zapłodnieniu.
8 3 8