Napisz legendę o Twojej miejscowości (wymyśloną). Bardzo proszę, aby była długa i nie ściągnięta z neta, lub przepisana z książki. Sami rozwińcie swoje umysły.

Daję najlepszą. Do wygrania, aż 55 pkt. więc radzę się postarać.

2

Odpowiedzi

2010-01-16T10:03:19+01:00
Legeda o Kościanie
Dawno temu w Kościanie żyła ksieżniczka. Jej zamek sięgał aż do chmur.
Lecz pewnego dnia zaprosila do swojego zamku swoje najbliższe przyjaciułki :
Marine, Kasie i Romkę. Rozmawiali o najładniejszych chlopakach i o przeróżnych sprawach. Nagle Zgasły światła. Puziniej zaczeły mrugać. Nagle uslyszały jakiś płacz. Myślały , że to siostra ksieżniczki Flory sie obudziła , ale to nie byla ona. Zaczeły sie bać. Ale nagle usłyszały piekna piosenkę. Przestały sie bać , ale zasneły . Romka się odudziła i zaczeła krzyczeć i obudziła swoje przyjaciułki. Wszystkie zobaczyly napis z krwi " przyjdze do pokoju bo zabije Basie" Basia byla siostrą ksieżniczki. Kiedy tam weszły zobaczyly nuż który latał.
Nagle wyszły jakieś ręce zza ściany i je porwały. Do dziś sie nie znalazły i straszy w jednym z domów.

PRZEPRASZAM ALE MOGĄ TAM BYĆ BLĘDY ORTOGRAFICZNE :/
29 3 29
2010-01-16T10:04:52+01:00
Dawno dawno temu w małej miejscowości Gołdap stał sobie zamek w którym żyła księżniczka. Była ona miła dla zwierząt ale zła na ludzi. Nie lubiła gdy ludzie przechodzili koło jej zamku. Nie miała przyjaciół i nikt jej nie lubił. Żyjąc tylko z zwierzętami nie wiedziała co się dzieje w zamku i w mieście. Pewnej zimnej nocy do Gołdapi przybył król jej tata i zaczął pytać ludzi czy dobrze się zachowuje czy pomaga biednym ale wszyscy Gołdapianie mówili że ona lubi tylko zwierzęta i tylko im pomaga a ludzie muszą sami sobie radzić. Wtedy król się wściekł i w pewnej chwili zamek się zapadł pod ziemie i powstała góra. Teraz na tym miejscu jest Piękna Góra. <jakieś takie jest>(po przeprawiaj i może będzie lepsze)
27 4 27