Odpowiedzi

2010-01-16T10:15:47+01:00
Zęby powinny być czyste i nie zawierać resztek pokarmowych.
Dziąsła powinny mieć różowy kolor, nie krwawić podczas szczotkowania lub nitkowania.
Nieświeży oddech nie stanowi utrzymującego się problemu.
Ból lub krwawienie dziąseł podczas szczotkowania lub nitkowania zębów albo trwały nieświeży oddech wymagają wizyty u stomatologa.

Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej to jedna z najważniejszych rzeczy dla zębów i dziąseł. Zdrowe zęby pozwalają wyglądać i czuć się młodo,oraz umożliwiają odpowiednie spożywanie pokarmów i mówienie. Dobry stan zdrowia jamy ustnej jest ważny dla ogólnego samopoczucia.
Codzienna profilaktyka, w tym odpowiednie szczotkowanie i nitkowanie zębów, pomaga zapobiec problemom jeszcze przed ich pojawieniem się. Jest także mniej bolesna, tańsza i mniej niepokojąca niż leczenie chorób, którym nie udało się zapobiec.
Trzeba robić:
Dokładnie szczotkować zębów 2 razy dziennie oraz codzienne stosować nic dentystyczną
Przestrzegać pełnowartościowej diety i ograniczać przekąsek pomiędzy posiłkami
Stosować produkty do higieny jamy ustnej zawierających fluor w tym pasty do zębów
Stosować fluorkowych płukanek do ust
4 4 4
2010-01-16T12:42:41+01:00
Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej to jedna z najważniejszych rzeczy dla zębów i dziąseł. Zdrowe zęby nie tylko pozwalają Ci wyglądać i czuć się młodo, ale również umożliwiają odpowiednie spożywanie pokarmów i mówienie. Dobry stan zdrowia jamy ustnej jest ważny dla Twojego ogólnego samopoczucia.

Codzienna profilaktyka, w tym odpowiednie szczotkowanie i nitkowanie zębów, pomaga zapobiec problemom jeszcze przed ich pojawieniem się. Jest także mniej bolesna, tańsza i mniej niepokojąca niż leczenie chorób, którym nie udało się zapobiec.

Pomiędzy regularnymi wizytami u stomatologa każdy z nas może wykonywać proste czynności, które znacznie obniżają ryzyko wystąpienia próchnicy zębów, chorób dziąseł i innych problemów jamy ustnej.
Czynności te są następujące:

Dokładne szczotkowanie zębów 2 razy dziennie oraz codzienne stosowanie nici dentystycznej
Przestrzeganie pełnowartościowej diety i ograniczanie przekąsek pomiędzy posiłkami
Stosowanie produktów do higieny jamy ustnej zawierających fluor tym pasty do zębów
Stosowanie fluorkowych płukanek do ust (według zaleceń stomatologa)
Dbanie o to, aby dzieci poniżej 12. roku życia spożywały wodę fluorkowaną lub przyjmowały uzupełniające dawki fluoru, jeżeli mieszkają na terenie pozbawionym takiej wody.
2 3 2