Odpowiedzi

2009-04-06T09:28:26+02:00
MAŁY KSIĄŻE PRAWDY ZAWARTE W KSIĄŻCE DOTYCZĄ RÓWNIEŻ NAS -DZIECI JAK I DOROSŁYCH.SWOJE STANOWISKO POSTARAM SIĘ UZASADNIĆ.
UWAŻAM, ŻE W UTWORZE, WIELE MIEJSCA ZAJMUJĄ REFLEKSJE NAD ISTOTĄ SZCZĘŚCIA PRZYJAŹNI, MIŁOŚCI I ODPOWIEDZIALNOŚCI.WSZYSTKIE TE SPRAWY SĄ WAŻNE W ŻYCIU DOROSŁYCH, KTÓRZY NIE ZAWSZE MAJĄ O NICH NALEŻYTE WYOBRAŻENIE. DLATEGO ICH ŻYCIE CZĘSTO JEST PUSTE, POZBAWIONE SENSU.WYSTARCZY TU PODAĆ POSTAĆ PIJAKA, KTÓREGO SPOTKAŁ MAŁY KSIĄŻE NA PLANECIE 327.ZDUMIONY CHŁOPIEC WIDZĄC CZŁOWIEKA SIEDZĄCEGO WŚRÓD PUSTYCH BUTELEK ZAPYTAŁ GO CO ROBI. WÓWCZAS WYWIĄZAŁA SIĘ ROZMOWA:
- PIJĘ.
-DLACZEGO PIJESZ?
ABY ZAPOMNIEĆ.
-O CZYM ZAPOMNIEĆ?
ABY ZAPOMNIEĆ ŻE SIĘ WSTYDZĘ.
-CZEGO SIĘ WSTYDZISZ?
-WSTYDZĘ SIĘ ŻE PIJĘ.
W NASZYM ŻYCIU NIE JEDEN PIJAK Z PLANETY 327 OSIEDLIŁ SIĘ, I ZOBACZYŁ SWOJE ODBICIE NA KARTKACH "MAŁEGO KSIĘCIA".
NASTĘPNY PRZYKŁAD TO "ZNACZNIE TRUDNIEJ SĄDZIĆ SIEBIE NIŻ BLIŹNIEGO. JEŚLI POTRAFISZ DOBRZE SIEBIEOSĄDZIĆ, BĘDZIESZ NAPRAWDĘ MĄDRY"..."SĄDZ WEDŁUG CZYNÓW A NIE SŁÓW" " WŚRÓD LUDZI JEST SIĘ CZASAMI SAMOTNYM" KAŻDY Z NAS ZGADZA SIĘ Z TYMI MĄDROŚCIAMI Z UTWORU.
DLA DZIECI- PONIEWAŻ ZOSTAŁY PRZEDSTAWIONE ROŻNE ZAGADNIENIA NATURY MORALNEJ I WYCHOWAWCZEJ, NAJWIĘCEJ MIEJSCA POŚWIĘCONO PRZYJAŹNI, MIŁOŚCI I ODPOWIEDZIALNOŚCI.
WYSTĘPUJĄCY LIS WYJAWIA KSIĘCIU SEKRET KTORY MOŻE STANOWIĆ PUNKT WYJŚCIA DO ROZMOWY O LUDZKICH CZYNACH, O STOSUNKU DO INNYCH, POCZUCIU WRAŻLIWOŚCI, KTÓRE UŁATWIA WSPÓŁŻYCIE Z INNYMI.
TAK WIĘC POTWIERDZAM CO MÓWIŁAM NA POCZĄTKU ŻE MAŁY KSIĄŻE TO UTWÓR W KTÓRYM SĄ ZAWARTE PRAWDY KTÓRE DOTYCZĄ RÓWNIEŻ NAS.SĄDZĘ ŻE I DZIECI I DOROŚLI MOGĄ TEN UTWÓR PRZECZYTAĆ Z KORZYŚCIĄ DLA SIEBIE.
1 5 1