Hej! Mam takie zadanie:
Uzupełnij tekst słowami : *trybunały *ministrów *wykonawcza *premier *sejm *sądowniczej *sądy *sądu *prezydent *senat *ustawodawcza.
Wasz kolega Jarek wpadł na pomysł, żeby zrobic prawo jazdy. Z takim dokumentem w kieszeni mógłby kierowac samochodem taty. Nieźle, co? No tak, tylko kto pozwoli 12-nastoletniemu chłopcu zdawac egzamin na prawo jazdy?

I TO MAM UZUPEŁNIC:

Może.............? -myśli Jarek.- W końcu to on podejmuje decyzje w najważniejszych sprawach wewnętrznych. Albo ............... . Kieruje rządem, więc takie pozwolenie to dla niego pestka. Ewentualnie jeden z ................. . Zaraz, ale czy władza to dobry adres? Może raczej władza ................. , która ustala? ............ i ............ mogłyby udzielic zgody na to, żebym zdawał na prawo jazdy. Co z tego, że protestowaliby niektórzy posłowie, i tak wystarczyłaby większośc.

Hm, a gdyby ktoś mnie jednak zaskarżył? Może lepiej od razu zwrócic się do władzy ...............? .................. i ................ są przecież niezawisłe, żaden poseł ani minister nic im nie zrobi. No tak, ale żeby wnieśc sprawe do ......... , muszę miec 18 lat. To co zrobic? Wiem: poproszę o zgodę mamę.

UZUPEŁNIJCIE MI TO.
TYLKO POPRAWNIE UZUPEŁNIJCIE!!!!!!!!!!
JAK BD COŚ ŹLE TO ZGŁASZAM SPAM>
LUB DAJE NAJLEPSZĄ.
z góry dzęki

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-16T13:00:43+01:00
Może prezydent ? -myśli Jarek.- W końcu to on podejmuje decyzje w najważniejszych sprawach wewnętrznych. Albo premier. Kieruje rządem, więc takie pozwolenie to dla niego pestka. Ewentualnie jeden z ministrów. Zaraz, ale czy władza to dobry adres? Może raczej władza ustawodawcza , która ustala? Sejm i senat mogłyby udzielić zgody na to, żebym zdawał na prawo jazdy. Co z tego, że protestowaliby niektórzy posłowie, i tak wystarczyłaby większość.

Hm, a gdyby ktoś mnie jednak zaskarżył? Może lepiej od razu zwrócić się do władzy sądowniczej ? Sądy i trybunały są przecież niezawisłe, żaden poseł ani minister nic im nie zrobi. No tak, ale żeby wnieść sprawę do sądu , muszę mieć 18 lat. To co zrobić? Wiem: poproszę o zgodę mamę.
[mam nadzieję, że poprawnie :)]
12 4 12
2010-01-16T13:06:01+01:00
Może......prezydent.......? -myśli Jarek.- W końcu to on podejmuje decyzje w najważniejszych sprawach wewnętrznych. Albo ....premier........... . Kieruje rządem, więc takie pozwolenie to dla niego pestka. Ewentualnie jeden z .....ministrów............ . Zaraz, ale czy władza to dobry adres? Może raczej władza ....ustwodawcza............. , która ustala? ....sejm........ i ...sent......... mogłyby udzielic zgody na to, żebym zdawał na prawo jazdy. Co z tego, że protestowaliby niektórzy posłowie, i tak wystarczyłaby większośc.

Hm, a gdyby ktoś mnie jednak zaskarżył? Może lepiej od razu zwrócic się do władzy .......sądowniczej........? .....trubunaly............. i ....sady............ są przecież niezawisłe, żaden poseł ani minister nic im nie zrobi. No tak, ale żeby wnieśc sprawe do ..sądu....... , muszę miec 18 lat. To co zrobic? Wiem: poproszę o zgodę mamę.
8 4 8