Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-16T15:33:55+01:00
Nel rowinson-bohaterka pierwszoplanowa
Nel ma osiem lat, jasne włosy, zielonkawe oczy i sużo wdzięku. Jest ukochaną i rozpieszczoną jedynaczką owdowiałego wcześnie pana Rawilsona, jednego z dyrektorów kampani Kanału Sueskiego. Wychowana w dobrobycie, otoczona miłością nigd, do momoentu porwania , nie zetknęła się z niegodziwością ludzi, nigdy nie musiała martwić się cz trudzić w jakikolwiek sposób.
Porwanie, a potem ucieczka kształtują u niej zaletu charakteru godne podziwu. Przede wsztskim Ne, hojnie darzona miłością, potrafi przekazać tę miłość ludziom i zwierzętom. Dziewczynnka nie pozwala nikomu wyrządzić krzwdy. Mała i krucha, dzielnie obstaje w obronie Stasia bitego przez porywacz, wskazująć tym samym wielka odwagę.
Bez szemrania znosi niewygody podróży: upał, pragnienie, trzęsąca jazdę na wielbłądzie. Pokonuje strach, kiedy nieodlacznie towarzyszy jej w drodze , tylko czasami ''oczy jej sie pocą'' (tak mówi, kiedy bardzo chce jej się płakać). Do Stasia ma nieograniczone zaufanie....po zabiciu porywaczy ten ukochany przyjaciel i obiekun napełnia ja przerażeniem. Boi się chłopca; na pewien czas przestaje mu ufać, zupełnie jakby nie wiedziła czego się po nim spodziewać. Dla obdwojga jest to cięzkie doświadczenie: Stasia drecza wyrzuty sumienia(bo zabił) i rozbacz (bo przestraszył Nel); dziewczynka jest zszokowana i wylekniona do tego stopnia, że nie może spać we noc, bo wydaje sie jej, iż wokół namiotu kreca sie namioty postrzelonych Beduinów. Ale krzys mija szybko. Troskliwa opieka chłopiec odbudowuje zaufanie małej przyjaciółki, zwłasza uratowanie słonia prezekonuje Nel, że Staś sie nie zmienił-jest dalej dobrym i szlachetnym ''Stasem'' (tak Nel nazywa chłopca jakiego znała do tej pory.
Mysle, ze mała Angielka jest postacia niedocenioną, ginoća w cieniu swojego wspaniałego przjaciela. Akle przecież została poddana próbie cięższej niż Staś, bo była od niego młodsza, słabsza i gorzej przygotowana doz nioszenia trudów i niewygód. Jednak nie załamała się, w miarę swych sił i możliwości wspierała chłopca (nawet kleiła latawce).; w ciężkich momentach dodawała mu otuchy. Przede wszytskim nigdy nie zwątpiała w STasia, co było szalenie ważne-dzięi temu STaś nie watpił w siebie i szczesliwie przyprowadził Nel przez pustynie i puszczę.


Myłsę, że jest dobrze.
Czekam na punkty ;D
Pozdrawiam ;*
6 4 6
2010-01-16T15:40:04+01:00
Nie wiem czy to długo ale spróbuję.

Nel Rawlison. Piękna, mała słodka 8-letnia dziewczynka. Razem z 14-letnim kolegą Stasiem Tarkowskim, została porwana w długą pustynną podróż, oczekując widoku swojego tatusia jak najszybciej. Staś Tarkowski podczas męczącej podróży ryzykował życie wiele razy by tej małej istocie je ocalić. Dziewczynka była przez niego jak najlepiej traktowana. Chciał, żeby chociaż ona nie czuła się tak źle jak on. Podczas tej podróży, wiele razy byłą w niebezpieczeństwie. Kiedy zabrakło jej wody pitnej Staś poświęcił dla niej ostatnie krople. Kiedy zachorowała na febrę, Staś w nocy wyruszył w zarośla by ją ratować. Byłą dla niego jak siostra i czuł sie za nią odpowiedzialny. Nelly ( tak brzmi jej pełne imię) na początku nie wiedziała co się dzieje. Potem dowiedziała sie wszystkiego i przeżywała te przygodę całym sercem. Byłą niezmiernie wdzięczna Stasiowi za ratunek. Byłą dobrym dzieckiem, szanowała Stasia i kochała swego tatusia całym sercem. Gdy dorosła wzięła ślub ze Stasiem. Wyrosła na piękną dobrą , kochającą dziewczynę i żonę.
5 4 5