Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-16T16:28:09+01:00
Rodzina jest dla mnie bardzo istotna. Uważam, że jest ona podstawą do ciepłego, dobrego życia. Sądzę iż rodzina powinna być przykładem dla dzieci, aby nie "zeszły" na złą drogę i zostały wychowane tak, jak trzeba.Rodzina to np. wspólne niedzielne obiady przy stole. Takie posiłki zbliżają do siebie domowników, którzy żyją w ciągłym biegu i szumie pozostałych sześciu dni w tygodniu. Wydaje mi się, że jednym z łączników rodziny jest właśnie stół. To przy nim może się spotkać cała rodzina. I choć obiad czy kolacja w wielu przypadkach nie jest wytworna, to i tak milej zje się w towarzystwie swojego męża, żony czy dzieci. Rodzina to również wszelkie święta, które zazwyczaj spędza się wspólnie. Ubieranie choinki, przygotowywanie potraw na wigilijną kolację czy malowanie pisanek to także zajęcia prawdziwej rodziny. Rodzina to przede wszystkim uczucie radości związane z przeróżnymi uroczystościami (urodziny lub imieniny domownika, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy wspólny wyjazd na wakacje). Wszystkie te sytuacje, wydarzenia łączą członków rodziny i kształtują wspólne zainteresowania. Rodzina to także wspólne rozmowy i rozwiązywanie problemów, konfliktów. W trakcie kłótni rodzinnych ważne jest dojście do kompromisu, który "wyleczy" zaistniały spór.W mojej rodzinie pełnię rolę córki dla moich rodziców. Jestem jedynaczką. Nie mam rodzeństwa, ale jakoś radzę sobie bez niego ;). Moi rodzice są dla mnie oparciem, gdyby nie oni czasami nie poradziłabym sobie. Kocham ich za to wszystko. Za to, że są, za to, że pomagają mi w potrzebie. Wiem, że oni także mnie kochają - z tą myślą czuję się o wiele lepiej.Rodzina kojarzy mi się z ciepłem rodzinnym, wspólnymi posiłkami, rozmowami, miłością, szczerością, tolerancją, a także szacunkiem i odpowiedzialnością. Uważam, że rodzina jest ważna w życiu każdego człowieka.
2 4 2
2010-01-16T16:28:58+01:00
Rodzina jest dla mnie najważniejsza, ponieważ gdyby nie moi rodzice to nie byłoby mnie na świcie. To oni wszystkiego mnie nauczyli.Dzięki nim potrafię mówić, chodzić śmiać się...
A dzięki mojemu rodzeństu wiem jak ważne jest dzielenie się oraz współpraca.
Gdyby nie moja kochana rodzina to kto wie co by było teraz ze mną.
4 5 4
2010-01-16T16:30:46+01:00
Moja rodzina naturalnie, że jest dla mnie ważna, być może nawet najważniejsza, ponieważ zawsze znajduję u moich bliskich wsparcie, przebaczenie, miłość, pomocną dłoń. Bez rodziny i bliskich świat byłby bardzo smutny i według mnie nie miałby sensu: bo dla kogo mielibyśmy żyć, jeśli nie dla kogoś kochanego, bliskiego. Kto miałby się mną zaopiekować w razie gdyby stało mi się coś poważnego jak nie rodzina. Dlatego uważam, że bez rodziny życie jest smutne, mniej wesołe, i bez sensu.
1 5 1