Odpowiedzi

2010-01-16T16:55:31+01:00
1.Ania Shirley byłą sierotą. Jej rodzice Berta i Walter- zmarli, gdy miała 3 miesiące. Od tej pory dziewczynka nie mogła znaleźć nigdzie miejsca dla siebie. Odkąd była na tyle duża by zajmować się młodszymi dziećmi, to ciężko pracowała na swoje utrzymanie. Nigdzie nie doznała miłości, dopóki nie trafiła do Maryli i Mateusza Cuthbertów na Zielonym Wzgórzu.

2.Ania zanim trafiła na Zielone Wzgórze to uważana była za brzydką, ponieważ miała rude włosy i piegi. Była także bardzo szczupłej sylwetki. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu w wyglądzie Ani zaszły duże zmiany. Po tym jak Ania nieszczęśliwie zafarbowała włosy i musiała je ściąć. Włosy Ani wtedy ściemniały i nabrały piękną kasztanową barwę. Zbyt chuda figura nabrała kształtów a piegi zbladły.

3. Ania była dziewczynką wrażliwą, impulsywną, nie potrafiąca opanować swoich emocji oraz bardzo gadatliwą. Cechowała ją prostolinijność, prawdomówność i wielka szczerość. Mówiła prawdę , nawet tą najgorszą prosto w oczy. Skłonność do fantazjowania i popadania w zadumę doprowadziła Anię do niejednej katastrofy. Ania była bardzo zdolną, ambitną i pracowitą uczennicą. Bardzo pokochała Marylę i Mateusza, szanowała ich i potrafiła okazać im wdzięczność za wszystko co dla niej zrobili.