Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-16T17:57:16+01:00
Rodzice zawsze powtarzali mi słowa "jak Cię widzą tak Cię piszą".Człowieka poznaje się po tym jak mówi i jak się odzywa. Dla większości osób najważniejsze jest pierwsze wrażenie, zwracają uwagę na ubiór czy inne cechy zewnętrzne.Moim zdaniem jest to nie moralne i może skrzywdzić innych ludzi.
Nawet dzieci wiedzą ,że ważny jest wygląd i to w jaki sposób mówimy. Myślę,że baśń o Kopciuszku może być na to dowodem . Nikt się nie spodziewał ,że zwykła służąca może być to piękną dziewczyną ,która tańczyła na balu z księciem. Ludzie patrzą na wygląd i pozycje człowieka. Nikogo nie obchodziło jaka jest bohaterka baśni dopóki nie pokazała się w pięknej sukni na balu.
Kolejnym dowodem na to, że pierwsze wrażenie jest ważne może być opowiadanie o "Dziewczynce z zapałkami" Wszyscy którzy na nią spoglądali już wyrabiali sobie o niej zdanie, Jej ubogi wizerunek sprawiał wrażenie, że musi być osobą nie ufną i wartą chwili zainteresowania.
Czym zawiniły nasze bohaterki ? Tym ,że nie miały szczęścia w życiu? Nie powinno być tak ze ludzie osądzają po jego wyglądzie lub pierwszym wrażeniu czy materializmem. Aby kogoś ocenić powinniśmy go bardziej poznać, a później wyciągać wnioski na temat osoby. Życie jest życiem. Wszystkich nie zmienimy, ale my możemy zostać takimi jakimi jesteśmy i nie przejmować się opinią ludzi, którzy zawsze będą mieli coś do powiedzenia