Odpowiedzi

2009-04-05T23:22:07+02:00
"Czy to prawda, że Ziemia umiera?"

Tak, niestety, to prawda. Zniszczona zanieczyszczeniami i zmęczona ciągłą walką ze śmieciami Ziemia zaczyna umierać. Umiera przez nas. Przez naszą głupotę. Bo to my tak ją zanieczyszczyliśmy. Wlewaliśmy do wody ścieki, niszczyliśmy przyrodę. Nie dbaliśmy o naszą planetę. Nie żyliśmy ekologicznie.
Dopiero teraz, w takiej krytycznej sytuacji zaczynamy działać. Zbieramy baterie, zakrętki. I pytanie: dlaczego tak późno? Ponieważ wcześniej nic nie wskazywało na nagłe "pogorszenie się zdrowia" Ziemi. Nie myśleliśmy co będzie z wyrzuconą przez nas foliową reklamówką. Zresztą teraz chyba nie wiele osób ma świadomośći ile czasu zajmuje rozkład takiej foliówki. Należałoby korzystać z papierowych. Ale po co, skoro łatwiej wziąć taką w sklepie?
To nie jest czysta dziennikarska fantazja. Ziemia umiera i potrzebuje naszej pomocy. Jednak nieliczne grupy osób działających ekologicznie nie wystarczą. Do tej akcji muszą się włączyć wszyscy. I dorośli i dzieci. Bez względu na wiek. Bez względu na poglądy polityczne i inne różniące nas rzeczy. Musimy włączyć się akcji ratującej życie naszej planecie.