DAJE 189 PKT!! Proszę o przetłumaczenia tekstów : http://imaginingthetenthdimension.blogspot.com/2009/02/creativity-and-quantum-universe.html i http://imaginingthetenthdimension.blogspot.com/2009/01/t-equals-zero.html (w obu przypadkach tekst do przetłumaczenia jest od jednego filmu do drugiego) z góry dzięki za pomoc.

2

Odpowiedzi

2010-01-16T17:39:07+01:00
Istnieje Artykuł opublikowany w numerze lutego Discover Magazine, które naprawdę wpadła mi w oko - napisany przez Marka Andersona, który nazywa Entangled Life. Spójrzmy na niektóre fragmenty artykułu:

Graham Fleming siada na ławce w kształcie litery L laboratorium zajmujące ślad o wielkości dwa miejsca parkingowe. Obok niego kilka off-lasery półka wypluć impulsów światła tylko milionowych miliardowa sekundę. Po snaking postrzępione ścieżka luster i soczewek, takich minus Cule miga znikają smoky black box zawierający białka z zielonych bakterii siarkowych, które zwykle uzyskać energię z pożywienia i słońca. Inside The Black Box, optyka produkowane do miliardowych-of-a-dokładność licznika wykryć coś nadzwyczajnego: W bakteryjnych białek, elektrony taniec dokonać pozornie niemożliwe skoków i wydaje się, zamieszkuje wielu miejscach na raz.
Wpatrując się głęboko w te białka, Fleminga i jego koledzy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i na Washington University w Saint Louis odkryli jazdy motorem kluczowy krok w fotosyntezy, procesu, w którym rośliny i niektóre drobnoustroje konwersji wodnej, dwutlenku węgla i promieni słonecznych na tlen i węglowodany. Bardziej efektywne zdecydowanie na jego zdolności do konwersji energii niż wszelkie działania opracowane przez człowieka, to kaskada pomaga zwiększyć niemal całego życia na Ziemi.

Jednym z głównych kontrowersji wokół mojego projektu jest to, czy jest to do końca poprawne zastosowanie myślenia mechaniki kwantowej do makro świata: tradycyjnie, nauka uczy, że dziwny świat funkcji fali kwantowej - w przypadku gdy wyniki są pochodną prawdopodobieństwa i losowości i cząstki mogą być w więcej niż jednym miejscu w tym samym czasie - jest całkowicie oddzielony od świata fizycznego, widzimy wokół nas. Jednym z głównych założeń mojego projektu jest to, że wszystkie te zjawiska kwantowe występują w piątym wymiarze, a nie czwartą, to logiczne stosowania, co każe wymiaru przestrzennego "na zewnątrz" poprzedni wszystkich utworów aż - mamy Rozmawialiśmy o tym tokiem rozumowania w pozycji jak Why Do We Need More Than 3 wymiary, nie są tak naprawdę 11 Wymiary? i You Can't Get There From Here.

Wizualizacji funkcji falowej dla naszego wszechświata jako pochodzących z "wymiarem next up" daje nam drogę do pogodzenia, jak tak pozornie dziwnych i niewyobrażalnych efektów kwantowych jako uwikłanie i tunelowanie może być częścią naszej rzeczywistości, jak 2D flatlander, które musiałyby pewne nadzieje na możliwość wyobrazić trzeciego wymiaru przestrzennego jako "czas", ale znajdzie czwarty wymiar zupełnie dziwne i niewyobrażalne, my 3D stworzenia są w tym samym rozterce. Jak można sobie wyobrazić to wszystko tajemniczości kwantowej jako stałe podłączone do naszego świata fizycznego? Z mojego projektu i umożliwiają wizualizację piąty wymiar, wiąże się z tym pomysłem i wiele innych.

Oto kilka fragmentów z tego felietonu Poznaj:

Od tunelowania do uwikłań, szczególne właściwości dziedzinie kwantowej pozwalają wydarzeń rozwijać w szybkości i wydajności, które byłyby nieosiągalne z fizyki klasycznej sam. Czy mechanizmy kwantowe się jazdy jedne z najbardziej eleganckich i niewytłumaczalne procesy życia? Przez lata eksperci wątpliwości to: zjawiska kwantowe reguły ujawniają się tylko w środowisku laboratorium, w komorach próżniowych schłodzony prawie do absolutnego zera. Biologiczne systemy są ciepłe i wilgotne. Większość badaczy myśli cieplnej hałasu życia zagłuszające wszelkie dziwactwa kwantowej, które mogłyby z tyłu głowy.

Jednym z najbardziej istotnych uwag kwantowej w dziedzinie nauk o życiu pochodzi z Fleminga i jego współpracowników. Ich badania fotosyntezy w zielonych bakterii siarkowych, opublikowana w 2007 roku w Nature [abonamentu wymagane], śledzone szczegółowe kroki zakładów chemicznych, które pozwalają na działanie promieni słonecznych i wykorzystywać je wykorzystać do konwersji prostych surowców na tlen, którym oddychamy i węglowodany jemy. W szczególności, zespół zbadał białka rusztowania podłączenia zewnętrznych bakterii kolektory słoneczne, zwane Chlorosom, do centrów reakcji głęboko wewnątrz komórek. W przeciwieństwie do linii elektrycznych, które tracą nawet 20 procent energii w przesyle, bakterie te przekazuje energię na oszałamiające stawki wydajności 95 procent lub lepszej.

Tajemnicy, Fleminga i jego koledzy znaleźć, to fizyka kwantowa.

Aby odkryć wewnętrzne działanie bakterii, naukowców Trafiony tkanki białek z wieloma ultraszybkie impulsów laserowych. Ponad rozpiętość femtosekund, poszli energii świetlnej przez rusztowania do centrów reakcji komórkowej, gdzie konwersji energetycznej.

Potem przyszedł objawienia: Zamiast przypadkowo przemieszczających się z jednego tkanki kanału na drugi, ponieważ może być postrzegana w fizyce klasycznej, energia podróżował w kilku kierunkach jednocześnie. Naukowców teorię, że tylko wtedy, gdy energia dotarła do końca serii wydajnych połączeń może znaleźć drogę z mocą wsteczną. Na tym etapie procesu kwantowej upadł i energii elektronów po tym jednym, najbardziej efektywną ścieżkę.

Poruszające się elektrony poprzez liści lub siarki zielone drzewa bakteryjnej skutecznie wykonując kwantowej "błądzenia", rodzaj prymitywnych obliczeń kwantowych do poszukiwania optymalnej trasy przesyłowe energii słonecznej na półce. "Wykazaliśmy, że kwantowe random-walk coś naprawdę istnieje", mówi Fleming. "Czy mamy absolutnie wykazał, że poprawia wydajność? Not yet. Ale to nasze przypuszczenia. I wiele osób z nim zgodzić. "


Objawienie to jest ciekawiej. Ale potem artykuł przechodzi do rozmowy na temat nowych badań, które bada inne sposoby, w której świat kwantowej jest bardzo częścią naszego makro świat, nadając unikalne zapachy z cząsteczek, które są prawie identyczne, nadając właściwości leczniczych substancji jak zielona herbata, i nawet bezpośrednio przyczyniające się do świadomości. Proszę przeczytać cały artykuł, tu są trzy krótkie cytaty:

Fizyka kwantowa może wyjaśnić tajemnicze proces biologiczny zapachu, też mówi biofizyk Luca Turin, który jako pierwszy opublikował swoją kontrowersyjną hipotezę w 1996 r. podczas nauki na University College London. W 2007 roku w Turynie ... i jego hipoteza uzyskała wsparcie z papieru przez cztery fizycy z University College London.
W 2007 r. cztery biochemików z University Auton omous Barcelony ogłosił, że sekret zielonej herbaty skuteczności jako przeciwutleniacz ... może być również mechaniki kwantowej. Free Radical cząsteczek, produktów ubocznych z organizmu podział żywności i toksyn środowiskowych, mają wolne elektrony. Elektronu powoduje, że dodatkowe wolne rodniki reaktywny, a więc niebezpieczne, ponieważ podróż poprzez krew. Ale elektronów z katechin (katechiny są jedną z głównych związków organicznych występujący w herbacie, winie i niektóre owoce i warzywa) mogą korzystać z mechaniki kwantowej do tunelu przez lukę w wolnych rodników. Quantum tunneling zaobserwowano również w enzymy ...

Stuart Hameroff, anestezjolog i dyrektor Center for Consciousness Studies na University of Arizona ... Spekuluje, że znieczulenia "przerywa delikatny proces kwantowy" w neuronach mózgu. Każdy neuron zawiera setki długo, cylindrycznej struktury białka, zwane mikrotubul, które służą jako rusztowanie. Znieczulające, Hameroff mówi, rozpuścić w środku małe tłuste regionach mikrotubul, wpływających, jak niektórzy elektronów wewnątrz tych regionów zachowywać.
Wizualizacji, jak bardzo ten taniec kwantowej uczestniczy w tworzeniu świata widzimy wokół nas jest naprawdę, że nie niepodobne do przejazdów odkrycie, że mamy tylko spojrzał w Szaman i Modern Szamani. W Muzyki i Tańca Twórczości, rozmawialiśmy o tej radosnej twórczości proces, który jest podstawą naszego wszechświata, w Holographic Universe rozmawialiśmy o nowych dowodów naukowych ogłosił w 2009 r., potwierdzające, że dla naszych 4D wszechświata, naszej "linii czasu" jest nie ciągły, lecz w trakcie budowy jeden Plancka klatka po klatce. To nowych dowodów naukowych mogą zostać dodane do listy przyczyn uzasadniających mój wniosek, że aby świat kwantów sens, musimy zobaczyć, jak to jest pochodzący z piątego wymiaru.

Spośród wszystkich możliwości, jedna Wybrane
W wpisy takie jak "Dreaming of Electric Sheep i wyobrażenia Omniverse, przyjrzeliśmy próbuje wyobrazić, jak nasz wszechświat szczególnych mogą być w stanie" wejść w Focus "z omniverse, gdzie każdy możliwy stan istnieje jednocześnie. Zastanówmy się, jak to jest w istocie procesu twórczego, że jesteśmy opisujące - ze wszystkich możliwości, jedna jest zaznaczona. Warto przyjrzeć się dokładniej w artykule Poznaj Mark Anderson's Magazine, a jego opis sposobu fotosyntezy wykorzystuje efektów kwantowych do osiągnięcia tak wysokiej wydajności. A oto część tego artykułu, w którym mam zastąpić niektóre słowa, aby pomóc nam zobaczyć, jak "tajemniczości kwantowej" można też łatwo sobie wyobrazić jako opis procesu twórczego:

Zamiast przypadkowo przechodząc od jednego pomysłu do drugiego, ponieważ może być postrzegana w pracy, że nie ma ostrości, kreatywne pomysły na podróż w kilku kierunkach jednocześnie. Poprzez jednoczesne odkrywanie zestaw połączeń, "Eureka" z nową inspirację można znaleźć. W tym momencie proces poszukiwania jest "zwinięty" i kreatywną osobą następujący nowy pomysł, że znalezienie najbardziej inspirujące.

Widząc przestrzeni probabilistycznej naszej "piątej hologram wymiarowej" wokół nas, czekając z nowych pomysłów i inspiracji dla nas wprowadzić w naszą rzeczywistość po prostu obserwując pewne aspekty funkcji falowej możliwości, to kolejny sposób na zrozumienie, jak bardzo świat kwantów makro i naszym świecie są powiązane ze sobą wszystkie części tego samego kontinuum, a wszystko jest częścią trwającego procesu twórczego, co dzieje się w każdej chwili w każdym zakątku naszego świata.

Ciesz podróży odkrycie!

Rob

PS - Oto piosenka o tym, jak te procesy kwantowe należące do tworzenia i kreatywności, która jest wszędzie wokół nas, że jesteśmy częścią jak przepędzać jednej fizycznej rzeczywistości z wieloma ścieżkami kwantowej dostępny do nas pod nazwą "Dostosowywanie jako I Go ".


II Film
Przez ostatnie 100 lat tak, nie było wiele dyskusji nad tym, czy nasz wszechświat jest wieczny, czy może to być cykliczne - teraz wiemy, że nasz wszechświat rozszerza się, niektórzy sugerowali, że być może będzie w przyszłości że rozszerzenie będzie spowalniać, zatrzymywać, a ostatecznie wszechświat zapadnie już w sobie, tworząc nowe warunki zbliżone do Big Bang (pojęcie to określone przez niektórych jako "Big Bounce"), w którym to przypadku naszego obecnego wszechświat tylko niektóre miejsca na osi czasu w gigantycznych potencjalnie nieograniczone serii rozszerzenia i skurcze.

Można oczekiwać, że rozwój / debata kurczenie się obecnie z ponad 1998 odkrycie, że ekspansja wszechświata przyspiesza. Niemniej jednak, w ostatnich sześciu miesięcy, więc nie zostały liczne artykuły w czasopismach jak "New Scientist" sprawozdań dotyczących nowej teorii, że po raz kolejny wysunął pomysł cyklicznych wszechświata. Choć teorie te są przytoczone przez poważnych naukowców z uzasadnionych wyjaśnień, nie ma również powodu emocji dla nas wszystkich nie chce mi się wierzyć wszechświat będzie nieustannie rozszerzać: ponieważ, jak okładkę amerykańskiego Naukowego w marcu ubiegłego roku jest wyjaśnione, jeśli nie to Oznacza to, że nasz widzialny wszechświat w końcu będą puste, jak wszystko przyspiesza szybciej od siebie, a ostateczny los wszechświata jest bezsensowne i puste nicości.

Jest to rozwiązanie, choć. Takie rozwiązanie daje nam cyklu, ale tego cyklu dzieje się poza czasem i przestrzenią, w miejscu, gdzie wszystko dzieje się jednocześnie, a jak Gevin Giorbran opisał go tak dobrze, gdzie wszystko jest zawsze. Nutty new age Mumbo Jumbo? Not at all. Tym razem chciałbym omówić książki fizyk John W. Moffat, zwany Reinventing Gravity. Cytując Dr Moffat:

... nie ma faktycznej liczby pojedynczej początku do wszechświata, chociaż istnieje szczególny czas równe zero (t = 0), ponieważ istnieje w teorii Wielkiego Wybuchu. Ale w moim Zmodyfikowana Teoria Grawitacji (MOG), t = 0 jest bez osobliwości. Wszechświat w chwili t = 0 jest pusty materii czasoprzestrzeń jest płaska i wszechświat stoi. Ponieważ stan ten jest niestabilny, w końcu sprawa jest tworzony, wagi utrzymuje się, czasoprzestrzeń się zakrzywione i wszechświat rozszerza się. W przeciwieństwie do big bang scenariusz, MOG wszechświat jest wieczny, dynamicznie zmieniającego się świata - które mogą mieć wpływ na filozofię i religię, jak i astrofizyki i kosmologii.
Co Dr Moffat na myśli to? Czy on nie proponuje inny scenariusz, w którym kończy się wszechświat w sens śmierci cieplnej maksymalnej entropii, czy Absolute Zero z "Big Freeze" albo nie jest rozdarta w nicość przez "Big Rip"? Oto jego wyjaśnienia, które więzi bardzo ładnie to blog entries of mine jak "jajecznicy" i "czas w obu kierunkach":
Interesującą cechą kosmologii MOG jest to, że w chwili t = 0, entropii można łatwo zwiększyć w kierunku negatywnym czasu pozytywne czasu. Następnie entropii będzie stale zwiększać w czasie nieskończenie odległej przeszłości, jak i negatywne. Zatem t = 0 w MOG to szczególny czas, gdy wszechświat może rozwinąć zarówno w pozytywny czas i na negatywne czasu. Ponieważ nie ma osobliwości, nieskończonej przeszłości mogą być przyłączone do nieskończonej przyszłości; osobliwości spowodowałoby występującego między przeszłością i przyszłością.
Co Dr Moffat proponuje, to jest to, że nie ma miejsca na "koniec czasu" naszego wszechświata, czy jakiekolwiek inne, bez względu na "kierunku" czas, zwłaszcza wszechświat doświadcza, gdzie wszystko pasuje razem w wieczności .

Osoby znane z książki i ten blog będzie uznać to za jedną z centralnych idee mojego projektu, ale jest jasne, wniosek Dr Moffat nadal nie zgadza się w jednej ważnej zasadzie: w moim modelu, co Dr Moffat jest powołanie ", t = 0 "a co on ma na myśli, jak nieskończenie odległej przeszłości lub w przyszłości, są tym samym. Mimo to wizualnie łatwo sobie wyobrazić pączka ( "Torus") kształtu, który łączy nieskończonej przeszłości do nieskończonej przyszłości (otwór w środku to t = 0, a poza krawędzie cukierka są nieskończone przeszłości i przyszłości państw) I chcesz być jasne, że w tym momencie nie ma jeszcze w tym rozbieżności między teorią Ostatnia Dr Moffat grawitacji i intuicyjny sposób wizualizacji rzeczywistości, że mam wymyślić w moim projekcie.

Jak już wspomniano wcześniej, laureat Nagrody Nobla, fizyk Frank Wilczek ma także nowa książka się nazywa lekkość bytu ", która proponuje, że istnieje państwo, z którego podstawę wszelkich innych możliwych wszechświatów lub wzorów skoku informacji. W moim modelu, jest dziesiątą wymiar w zauważony państwa, aw modelu Dr Moffat, że jest t = 0. Uważam, że wszyscy są różne sposoby myślenia o to samo: teleskopowo całość, w którym wszystko pasuje do siebie. Ive 'mówił bardziej szczegółowo na temat tych pomysłów w blogach jak zaczniemy od punktu, do punktu w Omniverse i wyobrażenia Omniverse. Aby zamknąć, to tu jest moje piosenki o tej idei teleskopowo stanu symetrii, gdzie każdy istnieje możliwość jednoczesnego i który jest zrównoważony ołówkiem na końcówkę, zawsze gotowy do upadku taki czy inny sposób i stworzyć nowy model lub nowa wszechświat: Pasuje wszystko razem.
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2010-01-16T17:41:47+01:00
Są obydwa teksty...

* 26 piosenek
* Uzależnienie
* Antropiczna
* Anty-time
* Anton Zeilinger
* Augmented reality
* Big Bang
* Biocentric
* Koncepcyjne obrazowe
* Świadomości
* Spisków
* Kreatywności
* Guzki
* Ciemnej materii
* David Deutsch
* David Jay Brown
* Śmierć
* Cyfrowe fizyki
* Douglas Hofstadter
* E8
* Oświecenie
* Epigenetyki
* Wszystko pasuje Together
* FAQ
* Piąty Wymiar
* Fraktale
* Wolna wola
* Genów
* Gevin Giorbran
* Googleverse
* Holograficzny wszechświat
* Nieoznaczoności
* Intuicji
* John Wheeler
* Życie
* Wiele światów
* Medytacji
* Memy
* Multiverse
* Music
* O is for omniverse
* Omniverse
* Filozofia
* Fizyka
* Przestrzeń probabilistyczna
* Psychodeliki
* Obserwatora kwantowej
* Retro-przyczynowości
* Richard Feynman
Sean Carroll
* Seth Lloyd
* Szamanizm
* Społeczeństwa umysłu
* Spimes
* Duchowości
* Symetrii
* Synchroniczność
* Wymiar X
* Ponadczasowość
* Wibracje
* Wizualizacje

i 2

* 26 piosenek
* Uzależnienie
* Antropiczna
* Anty-time
* Anton Zeilinger
* Augmented reality
* Big Bang
* Biocentric
* Koncepcyjne obrazowe
* Świadomości
* Spisków
* Kreatywności
* Guzki
* Ciemnej materii
* David Deutsch
* David Jay Brown
* Śmierć
* Cyfrowe fizyki
* Douglas Hofstadter
* E8
* Oświecenie
* Epigenetyki
* Wszystko pasuje Together
* FAQ
* Piąty Wymiar
* Fraktale
* Wolna wola
* Genów
* Gevin Giorbran
* Googleverse
* Holograficzny wszechświat
* Nieoznaczoności
* Intuicji
* John Wheeler
* Życie
* Wiele światów
* Medytacji
* Memy
* Multiverse
* Music
* O is for omniverse
* Omniverse
* Filozofia
* Fizyka
* Przestrzeń probabilistyczna
* Psychodeliki
* Obserwatora kwantowej
* Retro-przyczynowości
* Richard Feynman
Sean Carroll
* Seth Lloyd
* Szamanizm
* Społeczeństwa umysłu
* Spimes
* Duchowości
* Symetrii
* Synchroniczność
* Wymiar X
* Ponadczasowość
* Wibracje
* Wizualizacje