Odpowiedzi

2010-01-16T17:54:18+01:00
Przyjaciel to osoba na którą powinno się cenić. Do przyjaciela powinniśmy mieć zawsze zaufanie. Jest to osoba której możesz powieżyć swoje sekrety. Przyjaciel to osoba na którą zawsze możesz liczyć. Najlepszych przyjaciół poznaje się w biedzie.
1 1 1
2010-01-16T18:02:50+01:00
Zbliża się wystawienie ocen, a mam totalną załemkę. Po raz kolejny dostałam z języków obcych złą ocenę, bo 'zapomniałam' się nauczyć. Mój korepetytor z angielskiego wyjechał do żony za granicą na czas nieokreślony. Z rodzicami kontakt mam nie najlepszy. Cały dzień pracują. Na szczęście mam w domu siostrę z którą mogę zawsze porozmawiać. A nie, jednak nie mam, bo wraca tylko na noc, a cały dzień spędza ze swoim chłopakiem.

Gdy byłam już kompletnie zrezygnowana, zadzwonił telefon. Usłyszałam głos Kingi:

- Cześć! Co porabiasz?

- Właśnie chciałam do ciebie zadzwonić - skłamałam.

- To świetnie się składa, bo i ja chciałam z tobą pogadać.

- Stało się coś? - spytałam.

- Ależ nie! Mam tylko dla ciebie pewną propozycję.

- Mów! - rzuciłam w słuchawkę.

- Co byś powiedziała na wyjazd ze mną na weekend do Warszawy?

- Same? - spytałam.

- Z moimi rodzicami - głos Kingi był jakiś niewyraźny.

- No wiesz! - rzekłam starając się ukryć rozczarowanie.

- To nie jest tak, jak myślisz, chętnie wpadłabym do ciebie, to nie jest rozmowa na telefon.

- Świetnie! - powiedziałam - pędź natychmiast. Mam jeszcze w lodówce colę.

Kinga mieszkała niedaleko, toteż za chwilę wyjaśniała mi, że jej rodzice muszą na kilka dni wyjechać w interesach do Warszawy. Zatrzymują się tam, jak zwykle, w mieszkaniu wujka, który obecnie przebywa z rodziną na Mazurach. Ona jedzie z nimi, ale nie chce sama włóczyć po Warszawie, bądź oglądać telewizję w domu, więc rodzice zgodzili się, by wzięła ze sobą koleżankę. Pomyślała więc o mnie, bo chociaż ostatnio byłyśmy pokłócone to i tak nie wyobrażała sobie lepszego kompana ode mnie

Nie mając innych planów, zgodziłam się, bez większego zresztą entuzjazmu. Moi rodzice sprawę zaakceptowali, ponieważ powiedziałam im, że Kinga pomoże mi w angielskim (a jest w nim świetna) i następnego dnia wczesnym rankiem mknęliśmy nowym oplem do stolicy.

Od razu, gdy przybyliśmy na miejsce, okazało się, że był to dobry pomysł. Wspólne śniadanie i do godziny 20 „wolna ręka”. Ja w Warszawie byłam jeden raz, Kinga, jak się później okazało, znała ją nie gorzej od naszego miasteczka. Obydwie byłyśmy zadowoleni. Kinia, że mogła być moim przewodnikiem, a ja, że mogłam do woli zwiedzać stolicę. Postanowiłyśmy, że będziemy się ze sobą porozumiewać tylko w językach obcych.
Bardzo mi to pomogło. Już nie mam zagrożeń oraz przypomniałam sobie co to znaczy mieć prawdziwą przyjaciółkę, która mimo przeciwieństw zawsze stawia ciebie na pierwszym miejscu.
1 3 1
2010-01-16T18:23:37+01:00
Chciałabym wam coś powiedzieć na temat przyjaźni, a konkretnie na temat przyjaciół. Mam ich wielu i każdy jest inny.

Przyjaciele, a koledzy-musimy umieć ich rozróżniać. Jeżeli jesteśmy momentami samotni możemy łatwo się pomylić. Przyjaciel taki najserdeczniejszy jest tylko jeden!! Jest to osoba, która nie od razu wchodzi nam w życie. Stopniowo zaczyna się z nami w pewien sposób wiązać.Gdy już jesteśmy pewni, że ta osoba jest naszym przyjacielem- zaczynamy się nawzajem lepiej poznawać. Przyjaźń trwa długo. Przyjaciel (im dłużej go znamy) dobrze nas rozumie i wie jak z nami rozmawiać. Mimo jakichkolwiek kłótni, sprzeczek jesteśmy wstanie sobie na wzajem wybaczyć i zapomnieć wyrządzone krzywdy. Łatwo nam przychodzi rozmowa z tak bliską nam osobą. Niekiedy nie potrzeba słów żeby chwile spędzone razem dały nam ukojenie, relaks. Prawdziwy przyjaciel nie opuści nas w "biedzie". Bywa też czasami,że przyjaciele zwłaszcza Ci z którymi dobrze się rozumiemy są dla nas ważniejsi od własnej RODZINY! Przyjaciel to nie koniecznie musi być człowiek, może to być jakiś nasz pupil np. pies. Nawet kiedy się pomiędzy sobą nie porozumiewamy, czasami wystarczy sama obecnośc. Podsumumuwując przyjaciel stara nam się towarzyszyć w trudnych chwilach i pocieszać. Możemy
zawsze na niego liczyć. Wspominając jeszcze osobą bliskom naszemu sercu może być dziewczyna jak zarówno chłopak.
Przyjaciel może być czasami mylony z bardzo dobrym kolegom. Należy wię być czujnym jeśli chodzi o te sprawy.
2 5 2