Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-16T19:16:52+01:00
Ernest Nemeczek był jedynym szeregowcem w grupie chłopców z Placu Broni. Miał on jedenaście lat. Był to mały, jasnowłosy chłopiec, który pochodził z ubogiej rodziny. Jego duże, niebieskie oczy często były przepełnione łzami.

Nemeczek był bardzo wesołym i serdecznym chłopcem. Chętnie wykonywał rozkazy innych, ponieważ wiedział że należy to do jego obowiązków. Bohater nie był nieśmiały i uległy, miał swój honor i ambicję. Jego pięknymi cechami były odwaga i niezłomność. Traktował plac jako swoją ojczyznę. Nie bał się pójść samotnie do Ogrodu Botanicznego i ujawnić się Czerwonoskórym mówiąć, że chłopcu z Placu Broni nie są tchórzliwi i są w nich odważni. Nemeczek nie mógł wytrzymać i chiał im udowodnić że jest odważny.Gdy Feri Acz za jego odwagę chciał przyjąc go do Czerwonoskórych, odmówił mówiąć że woli zginąć niż zostać zdrajcą tak jak Gereb. Swoim postępowaniem udowodnił że jest prawdziwym mężczyzną. Nemeczek do końca swojego życia pozostał wierny placu. Nawet ciężko chory, w wysokiej gorączce pojawił się na placuby bronić ojczyznę. To właśnie jemu chłopcy w pełni zawdzięczają wygranie bitwy.

Ernest Nemeczek to bardzo pozytywna postać. Z zainteresowaniem czytałam jego przygody. Bardzo chciałabym poznać go osobiście. Myślę że szybko byśmy się dogadali i zostali byśmy prawdziwymi przyjaciółmi.
10 4 10
2010-01-16T22:50:31+01:00
Chciałbym przedstawić bohatera ksiązki chłopcy z placu broni-Ernesta. pochodził on z biednej rodziny. Jego ojciec był krawcem, a matka nie pracowala.
Nemeczek był niepozornym chłopcem. jak na swoje 11 lat, nie miał duzego wzrostu. Ubierał sie skromnie.
Był wesoly i pogodny. Nie radził on sobie tak dobrze z nauka jak inni chłopcy, ale był uczynnym i samodzielnym dzieckiem.
Ze swym walecznym sercem wyruszył do ogrodu Botanicznego w celu odzyskania choragwi. Był uczciwym i prawdomównym szeregowcem. Nie chciał ojcu Gereba sprawić bólu. Nigdy sie nie buntował.
Mimo choroby wstał z łóżka i potajemnie wymknał się z domu, by uczestniczyć w bitwie o Plac Broni. Cenił sobie przyjaźń. Pragnął byc taki jak boka i starał się go naśladować.
Sądzę, że Nemeczek był godnym zaufania chlopcem . Mial wielkie serce ukryte w małym ciele. Ci co nie potrafili tego docenic niech żałują.

KONIEC
7 4 7