Odpowiedzi

2010-01-17T08:09:44+01:00
Warto być tolerancyjnym człowiekiem ponieważ każdy ma swoje odmienne zdanie i każdy powinien to tolerować .Nikt z nikogo nie powinien się naśmiewać gdy jest chory .Ludzie muszą tolerować się nawzajem ponieważ gdy ktoś chce coś robić w przyszłości,trzeba to tolerować .Ludzie nie za często są tolerancyjni .Uczniowie nie są tolerancyjni wobec innych ,bo liczy się tylko ten ,kto używa słownictwa lub zachowuje się jak osoby,które dominują w klasie .Podobnie jest z ubiorem .Jest wiele sytuacji ,że odrzucany jest z grupy ten kto gorzej się ubiera,komu nie idzie najlepiej nauka .I tu powinna pojawić się tolerancja .Nie każdego na wszystko stać i nie każdy jest wybitnie uzdolniony .Człowiek należy szanować za to jakim jest a nie jak się ubiera .A przecież każdy z nas jest inny ,każdy ma prawo do uprawiania różnych sportów ,posiadania odmiennego hobby .I nikt nie może tego wyszydzić .
15 3 15
2010-01-17T09:47:27+01:00
W życiu bardzo ważne jest, by być tolerancyjnym.
Ludzie tacy są szanowani przez innych, a zwłaszcza przez ludzi, o innym wyznaniu czy kolorze skóry. Każdy powinien akceptować każdego, bez względu na to , jaki jest. Mimo, iż bardzo dużo osób jest nietolerancyjnych i próbują nas do tego zmusić, należy zawsze uznawać swoje racje. Gdyby wszyscy ludzie byli tolerancyjni podczas II Wojny Światowej to tak wielu Żydów, muzułmanów oraz innych, nie zginęłoby śmiercią okrutną. Uważam, że jeśli człowiek jest tolerancyjny to w życiu będzie mu o wiele lepiej, niż osobie , która nie szanuje innych.
Najważniejsze jest, by nawet osoba nietolerancyjna z początku, wiedziała , że źle postępowała i zmieniła swoje nastawienie do świata. Jest tu wymagane duże poświęcenie oraz prawdziwa mądrość. Tacy ludzie również są akceptowani i szanowani przez otoczenie, ponieważ inni widzą w nim chęć do walki z samym sobą.
Uważam, że każdy ma w sobie trochę tolerancji i trzeba czasu, by niektórzy odkryli ją w sobie.
20 4 20
2010-01-17T10:20:01+01:00
Warto być tolerancyjnym człowiekiem, ponieważ każdy ma prawo być inny. Każdy ma odmienne zdanie i nie należy się z tego wyśmiewać. Źle to świadczy jedynie o nas. Niektórzy nie mają tyle pieniędzy, więc gorzej się ubierają, przez to zostają odtrąceni. Przecież nie każdy jest bogaty i ładny. Należy o tym pamiętać. Tolerancja to wykluczenie dyskryminacji. Dzięki temu jest pokój na świecie. Każdy ma odmienne zdanie, więcej lub mniej pieniędzy. Wojny wybuchają też w części przez nietolerancję wobec innego narodu. Nie warto narażać ludzi na śmierć tylko dlatego, że narody nie umieją siebie zaakceptować. Wiecznie toczą spory... Każdy powinien odkryć w sobie tolerancję.
; DD
12 2 12