Odpowiedzi

2010-01-17T11:43:16+01:00
W dzisiejszych czasach życie ma dla każdego człowieka ogromne znaczenie. Każdy z nas marzy o tym, by jak najlepiej je wykorzystać. Mówi się: "żyj chwilą". Jest to niewątpliwie prawda. Nigdy nie przewidzimy, co stanie się za pięć minut, następnego dnia, a nawet za rok. Dlatego powinniśmy jak najlepiej wykorzystywać każdą chwilę i nie odkładać rzeczy na później.
Jednakowoż w dzisiejszych czasach niektórzy ludzie nie biorą życia na serio. Uważają, że istnieje tylko zabawa i nic poza tym. Ciągle balują, zwiedzają różne kraje, korzystają z samych dóbr materialnych. Nie dbają o swoją przyszłość.
Dlatego też można uznać, że zdania co do tego tematu są bardzo podzielone.
2010-01-17T11:58:54+01:00
Z przykrością muszę stwierdzić, że obecnie ludzie nie cenią życia, nie uznają go też jako dar Boży. Niestety młodzi nie wiedzą co mogą stracić, nie znają swojej wartości. Jest jeden bardzo głęboki błąd. Dlaczego inni narażają życie swoich bliskich, znajomych, ewentualnie wrogów? Dlaczego nie szanuję czyjegoś życia? Np. aborcje. To niewinne, bezbronne dziecko w łonie matki nie ma szansy. Czy tak powinno być. Bijatyki- w ten sposób możemy zrobić komuś krzywdę. Zabójstwa ew. samobójstwa- oddanie życia za jeden popełniony błąd. Uzależnienia typu alkohol, papierosy, narkotyki. Powinniśmy z tym walczyć i pomyśleć racjonalnie ile nas może jeszcze czekać. Należy sobie uświadomić, że życie to pudełko zapałek, które faktycznie się kiedyś skończy, ale każda taka pojedyncza zapałka musi no fakt kiedyś zgasnąć. Lecz nie mamy świadomości, że jest tych zapałek jeszcze wiele i jeszcze kilka razy zgasną i pojawia się nowe, palące (z nadzieja na lepsze jutro).
Pozdrawiam :)