Odpowiedzi

2010-01-17T11:59:18+01:00
Też jestem właśnie w trakcie podejmowania decyzji wyboru szkoły ponadgimnazjalnej...
Sądzę, że przy takim wyborze jak wybór szkoły ponadgimnazjalnej powinnaś kierować się tym co cię interesuje i co w przyszłości pozwoli zarobić Ci na życie :)
1 5 1
2010-01-17T13:57:26+01:00
Na początku musisz dowiedzieć się jaki poziom naukowy obowiązuje w tej szkole , następnie zastanów się czy będzie Ci odpowiadał. Jeśli tak pomyśl czy zostaniesz zaakceptowany w tym środowisku. Później rozważ koszty i możliwość dojazdu jeśli wszystko pójdzie po Twojej myśli wybierz szkołę która spełniła te kryteria
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T14:39:18+01:00
Przy wyborze szkoły średniej powinno się wziąć pod uwagę cztery najważniejsze rzeczy. Mianowicie w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o tym, co chcemy robić w przyszłości i co nas interesuje. Należy iść do klasy o takim profilu, który nas interesuje. W przypadku niewiedzy na ten temat, można iść do klasy ogólnej.
Następną ważną rzeczą przy wyborze szkoły jest również próg punktowy. Trzeba dopasować swoje możliwości do wymagań danej szkoły. Jeśli próg punktowy jest za wysoki, niestety trzeba taką placówkę skreślić z listy szkół wybranych.
Kolejna rzecz jest atmosferą w szkole. Trzeba się wybrać na dzień otwarty, poczuć smak przebywania w niej. Trzeba się w tej szkole odnaleźć. 3 lata, to nie jeden dzień. Należy szkołę wybrać z rozsądkiem.
Ostanią, 4 rzeczą jest ew. dojazd. Nie chcielibyśmy, żeby nasza szkoła znajdowała sie na drugim końcu miasta. Pod uwagę trzeba wziąć lokalizację szkoły.

To wszystko. Powodzenia w wyborze :)
ps. ja też w tym roku wybieram się do szkoły średniej.
5 4 5