Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T12:13:01+01:00
Książka podoba mi sie dlatego,bo umożliwi nam podróż w głąb Afryki, wyprawę przez niebezpieczną pustynię,odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc, a także poznawanie obcych kultur i historii narodów.
To powieść pełna zwrotów akcji, zmieniających się krajobrazów, ucząca, czym jest prawdziwa przyjaźń, oddanie i poświęcenie. Dwójka bohaterów, nieoczekiwanie poddanych sprawdzianowi dorosłości, szybko zyskuje sympatię czytelników.
Swoją treścią zaczarowała również mnie.
85 4 85
Już gdzieś to czytałam... zastanówmy się... A tak
przypomniało mi się Aga chyba zna kogoś ,,*orginalnego*.
Dobrze i ładnie napisałaś
2010-01-17T12:28:00+01:00
W" Pustyni u puszczy" Henryka Sienkiewicza jest sławną i znaną wszystkim powieścią dla młodzieży. Opowiada ona o losach Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison. Osobiście ta książka bardzo mi się podoba, przeczytałam ją z miłą chęcią, ponieważ w świetny sposób ukazana jest niezwykła przygoda obojga ludzi.Owszem były nudne momenty, lecz opisywany krajobraz dzikiej Afryki przypadł mi do gustu. Wiele razy czytałam ją i oglądałam film. Bardzo podobała mi się scena gdy Staś i Nel szli przez pustynię,wycieńczeni i zdruzgotani kradzieżą koni i wody przez byłego wodza plemienia, którego Kali postanowił wziaść ze sobą . W pewnym momencie z dala zobaczyli karawanę swoich, spotkali po długiej rozłące swoich ojców.
Ta scena była bardzo wzruszająca. Jest to jedna z moich ulubionych momentów w tym utworze. Przede wszystkim ta piękna powieść od chwili powstania należy i będzie należała do kanonu polskiej literatury młodzieżowej.
Jest to bardzo wciągające, zabawne i ciekawe dzieło tego wspaniałego pisarza. Naprawdę polecam wszystkich do przeczytania tej książki.
54 4 54