Odpowiedzi

2010-01-17T12:38:56+01:00
Tutaj trochę o tym poczytasz:
http://www.gotquestions.org/Polski/Jezus-Synem-Bozym.html

I trochę tutaj:
http://www.maranatha.pl/lekcje/41-swiatynia/359-kaplan.html

Spróbuj sam/sama wyciągnąć wnioski ;)
1 5 1
2010-01-17T13:01:13+01:00
Tu znajdziesz wiadomości
http://www.maranatha.pl/lekcje/41-swiatynia/359-kaplan.html


JEZUS, NASZ NAJWYŻSZY KAPŁAN


STUDIUM BIEŻĄCEGO TYGODNIA: Hebr. rozdz. 5 i 7.

TEKST PAMIĘCIOWY: „Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu. Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze” (Hebr. 4,15.16).

MYŚL PRZEWODNIA: Ze wszystkich ksiąg Biblii żadna tak dokładnie nie wyjaśnia niebiańskiego kapłaństwa Jezusa, jak List do Hebrajczyków.


W CZASIE I WOJNY ŚWIATOWEJ,

kiedy Francuzi i Niemcy żywili do siebie zaciekłą nienawiść, pewnego dnia Niemiec Max Fladt, właściciel gospody, poszedł się wykąpać w Renie. Było to dość niebezpieczne, bo rzeka była wezbrana. Na drugim brzegu francuscy żołnierze przeprowadzali ćwiczenia, w czasie których używali łodzi pontonowych. Jedna z łodzi wywróciła się i czterej żołnierze, w pełnym rynsztunku, znaleźli się w wodzie. Z trudem utrzymując się na powierzchni, walczyli o życie. Zaledwie kilka dni wcześniej Francuzi aresztowali siedmiu Niemców, zamierzając ich rozstrzelać. Fladt miał powód, by pozostawić francuskich żołnierzy na pewną śmierć. Jednak bez zastanowienia pospieszył im na ratunek i zdołał ocalić dwóch z nich. Następnego dnia odwiedził go dowódca francuskiego oddziału. Podziękował mu za heroiczny wyczyn i zapytał, czym może go nagrodzić. Fladt odpowiedział: „Najlepszą nagrodą niech będzie życie za życie. Proszę, darujcie życie tym siedmiu Niemcom, których chcieliście rozstrzelać”. Na tym właśnie polega wstawiennictwo.
1 1 1