Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-28T17:36:06+02:00
Rosja "nie zagraża". Ale ćwiczy, mimo kryzysu
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział w poniedziałek, że nie bacząc na trudności gospodarcze, Moskwa przeprowadzi wszystkie zaplanowane ćwiczenia wojskowe, żeby, jak się wyraził, "utrzymać siły zbrojne w stanie zdolności do działania".
Poniedziałek, 2009-09-28


Portugalia: Socjaliści wygrali wybory?
Rządząca Partia Socjalistyczna (PS) premiera Jose Socratesa wygrała niedzielne wybory parlamentarne w Portugalii, ale nie będzie miała większości w 230-osobowym Zgromadzeniu Republiki - wynika z sondaży powyborczych.
Niedziela, 2009-09-27

Czechy: Benedykt XVI przybył do Pragi
Benedykt XVI rozpoczął dziś przed południem trzydniową wizytę w Czechach. Na lotnisku w Pradze powitał go prezydent Vaclav Klaus. W przemówieniu powitalnym papież przypomniał o głębokich chrześcijańskich korzeniach tej części Europy i mówił o swej wdzięczności za to, że 20 lat temu Czesi i ich sąsiedzi wyzwolili się spod "opresyjnych reżimów" komunistycznych.
Sobota, 2009-09-26

W.Brytania: Ściganie eutanazji wciąż "uznaniowe"
Oczekiwane od dłuższego czasu w Wielkiej Brytanii nowe prokuratorskie wytyczne w sprawie ścigania eutanazji nie zmieniły obowiązującego prawa, choć uściśliły kryteria, którymi kieruje się urząd prokuratorski przy podejmowaniu decyzji o ściganiu.
Środa, 2009-09-23

Rodziny zmarłych górników dostaną po 50 tys. zł
Każda rodzina, która straciła w katastrofie w kopalni "Wujek-Śląsk" bliską osobę, otrzyma rządowe wsparcie w wysokości 50 tys. zł - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. O przyznaniu pomocy finansowej dla rodzin ofiar katastrofy w Rudzie Śląskiej zdecydował premier Donald Tusk. W czasie wtorkowego posiedzenia Rada Ministrów uczciła minutą ciszy pamięć ofiar.
Wtorek, 2009-09-22
1 5 1