Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T12:50:52+01:00
Anglia przyciąga turystów także mistycznymi wielkimi ułożonymi w krąg kamieniami Stonehenge. Do dziś dzień budowla ta stanowi tajemnicę i niema jednoznacznej teorii jej powstania. Niektórzy twierdzą iż jest to dzieło mieszkających tu niegdyś Rzymian zaś inni że jest to dzieło przybyszów z kosmosu. Nietypowy sposób ułożenia tych kamieni oraz ich tajemniczość bez wątpienia przyciąga tu wielu turystów chcących na swój sposób snuć teorię jego powstania.

Anglia wraz z licznymi słynnymi na całym świecie uniwersytetami stanowi jedno z czołowych państw o tak ważnym zapleczu naukowym. Słynne znajdujące się tu Uniwersytety Cambridge, Oxford, Birmingham, Bradford, Southhampton oraz wiele innych kształcą wielkich tego świata oraz również stanowią miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów. Będąc w Anglii warto również odwiedzić takie miasta jak Manchaster, Plymouth, Nottingham oraz wiele mniejszych miast uniwersyteckich. Dużą atrakcją turystyczną są także liczne zamki w tym jeden z najpiękniejszych zamek w Windsorze, będący od wieków główną pozalondyńską rezydencją monarchów angielskich.

Szkocja - Przewodnik

Szkocja to przede wszystkim stolica Edynburg oraz słynne na całym świecie Jezioro Loch Ness. Edynburg słynie z umieszczonego na skale pięknego zamku Edinburgh Castle, od którego w dół w stronę Arthur's Seat ciągnie się stare miasto, ze swoją główną ulica The Royal Mile, która prowadzi od zamku do Holyrood Palace, oficjalnej rezydencji Królowej. Miasto słynie z licznych corocznych imprez i festiwali, z których najsłynniejszymi są Fringe (festiwal teatralny) oraz Military Tattoo (występy orkiestr wojskowych), odbywające się w sierpniu. Centrum Edynburga podzielone jest na Stare i Nowe miasto, które rozdzielają piękne ogrody Princes Street Gardens.

Loch Ness, najsłynniejsze szkockie jezioro, leży w zachodniej Szkocji. Mierzy ono 35 km długości, 1,5 km szerokości i ponad 250 m głębokości, zaś jego dno to głównie torf i z tego powodu właśnie woda jeziora jest niezwykle mętna, a już kilka metrów poniżej powierzchni panują nieprzeniknione ciemności. Loch Ness kryje największą zagadkę w historii Szkocji - potwora zwanego Nessie. Legenda o potworze przetrwała kilkanaście wieków i wciąż przyciąga turystów nad jezioro. Nawet jeśli wątpiący wyśmiewają ludzi znad jeziora, to niewątpliwie jest im to wynagradzane nessowym biznesem.

Walia - Przewodnik

Stolicą Walii jest położone nad rzeką Taff, u jej ujścia do Kanału Bristolskiego największe miasto regionu Cardiff. Główne atrakcje turystyczne to Muzeum Narodowe, kilka pięknych parków (m.in. Roath Park and Bute Park), zamek, nowoczesny budynek opery w Cardiff Bay (millenium Centre). Co roku organizowany jest również Cardiff Festival, podczas którego cały Cathys Park (w pobliżu Muzeum Narodowego) wypełniony jest wszelkiego rodzaju rozrywkami jak, karuzele, diabelski młyn, słodycze, zabawki, innymi atrakcjami. W pobliżu zamku leży także słynna ulica Queen Street, która jest zamknięta dla ruchu kołowego i na której znajduje się wiele centrów handlowych. Znajdująca się niedaleko ulica St. Mary Street stanowi natomiast centrum rozrywki, gdzie znajduje się na wiele pubów i klubów.

Będąc w Walii warto również wybrać się w Walijskie Góry Kambryjskie. Walia to z pewnością nie Himalaje i wysokich gór tam nie ma jednak zdobycie jej najwyższego szczytu Cadair Idris zapewni nam dużą dawkę wrażeń. Z najlepszego miejsca widokowego, jakim jest patio farmy Olwena Evansa, można zobaczyć długie, falujące pastwiska, spięte na końcu klamrą pasma gór, dostojne doliny oraz strome urwiska i trzy wysoko położone jeziora.
9 4 9
2010-01-17T12:51:22+01:00
Szkoci słyną zes skąpstwa,
anglicy z tego że przepadają za herbatą,
walijczycy z tego że lubią śpiewać
7 2 7
2010-01-17T13:38:19+01:00
Anglia z:
Big Bena, czerwonych piętrowych autobusów, uczelni Oxford
Walia z:
Tras widokowych, wspaniałych pól golfowych, ogrodów botanicznych
Szkocja z:
tog, dud, krainy walecznych górali
7 2 7