Okresl temat wiersza 'Pudelko zwane wyobraźnia" a nastepnie na tej podstawie nazwij typ liryki , do której wiersz nalezy zakfalifikowac(posrednia czyli opisowa badz bezposrednia czyli L.wyzania mp erotyk,wiersz refleksyjny lub wiersz opisowy,lirya narracyjna itp) daje 50 ptk

2

Odpowiedzi

2010-01-17T13:44:46+01:00
Myślę, że przesłaniem tego wiersza było uświadomienie nam, jaka ważna w życiu człowieka jest wyobraźnia, jakie niesamowite rzeczy możemy stworzyć tym „narzędziem”Człowiek, który potrafi marzyć , który korzysta ze swej wyobraźni jest bogatszy i szczęśliwszy. Rzeczywistość, w której żyjemy jest różna, w wyobraźni i marzeniach wszystko jest możliwe, nie ma granic. Dzięki wyobraźni ludzie tworzą sztukę a inni potrafią ją odczytać.

Liryka zwrotu do adresata,
2010-01-17T16:44:40+01:00
„Pudełko zwane wyobraźnią” na pierwszy rzut oka nie wydaje się mieć głębszego przesłania. Jest jak bajka dla dzieci, nasycona magiczną atmosferą i kwiecistymi porównaniami. Opowiada o rzeczach zwykłych, które otaczają nas wokół, ale na co dzień nie przyglądamy się im uważnie Przywoływane po kolei różne dopełniające się obrazy, stanowią jakby instrukcję, według której można namalować obraz. Pierwsza strofa opowiada o kukułce wyskakującej z tytułowego „pudełka”, w drugiej zwrotce opisany jest las i rzeka. Trzecia strofa to obraz miasta, dwie ostatnie to zimowy pejzaż.


Liryka zwrotu do adresata,