Opisz 5 przykladow lamania praw czlowieka we wspolczesnym swiecie w ostatnich 20 latach. Przedstaw i uzasadnij propozycje 3 dzialan, ktore powinny byc podjete przez spolecznosc miedzynarodowa w celu ochrony praw czlowieka.Przytocz dane statystyczne.

prosze o pomoc, to na jutro

1

Odpowiedzi

2010-01-17T21:04:36+01:00
Łamania prawa człowieka:
1.Znęcanie się nad słabszymi fizyczni i psychicznie.
2.Wyzysk materialny.
3.Nadużywanie praw rewizji osobistej.
4.Zabieranie wolności wbrew człowiekowi poszkodowanemu.
5.Manipulowanie słabszymi.

1.Znęcanie się nad słabszymi fizyczni i psychicznie.
Ludzie powinni zacząć przywiązywać uwagę do znęcania się szczególnie nad dziećmi w rodzinach patologicznych.Społeczeństwo nie powinno ignorować wołania o pomoc ze strony poszkodowanego i odważyć się powiadomić o tym specjalne służby.
2.Wyzysk materialny.
Coraz częściej możemy się z tym spotkać na ulicach miast a najczęściej w szkołach.Silniejsi fizycznie i psychicznie wymuszają przedmioty wartościowe oraz pieniądze.W śród społeczeństwa moim zdaniem w śród społeczeństwa powinno zwiększyć się ilość ankiet na ten temat.
4.Zabieranie wolności wbrew człowiekowi poszkodowanemu.
Ludzie nie raz są porywani w rodzinach patologicznych dzieci zamykane w pokojach,szafach itp.Tutaj powinno się zastosować również większą ilość ankiet wśród społeczeństwa oraz w takich rejonach zwiększyć patrole służb oraz stosowanie wikszych kar przez sąd.
3 3 3