Mam 9 pytań! Odpowiedzcie! Przecież 25 pkt to dużo c(-:

1. Czy to prawda, że Europa zaczęła się jednoczyc tylko po to, żeby Zachód rozwijał się gospodarczo?

2.W takim razie jak zaczęła się integracja?

3.A Unia powstała... Zaraz, zaraz... W dziewięcdziesiątym ósmym?

4.Ale jak ktoś wstąpił do Unii, to już nie może z niej wystąpic?

5.Myślę, że jeszcze trochę i znikną odorębne języki, a wszyscy będą jeśc pizzę i hamburgery.

6.Czy jest jakaś różnica pomiędzy Radą Europejską, a Radą Unii Europejskiej? Bo mnie się czasami wydaje, że to ta sama Rada.

7.A czym się zajmuje Komisja Europejska?

8.Został nam jeszcze Parlament Europejski.

9.Niech pan powie, ale tak szczerze, co pan sądzi o przystąpieniu Polski do Unii?

To jest zadanie z cwiczenia dla klasy 6 sp. " Historia i społeczeństwo " 2/51-52

Proszę o odpowiedź ;)
Tylko przyłóżcie się do tego zadania.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T17:44:56+01:00
1) Nie tylko dlatego ale to był jeden z powodów.W zjednoczeniu widziano skuteczną metodę na zapobieganie następnym konfliktom na terenie Europy, jak również szansę na utworzenie warunków do odbudowania państw europejskich.
2)Unia Europejska wyrosła z Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, powołanej na podstawie traktatu paryskiego w 1951r, sześć krajów, czyli Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Niemcy oraz Włochy, wyraziły zgodę na podporządkowanie swojego przemysłu ciężkiego - niezwykle istotnego do zbrojenia - pod wspólny nadzór.
3)Początki Unii to 1951r.
4)Z Unii Europejskiej można wystąpić po przeprowadzeniu referendum, w wyniku którego większość obywateli danego kraju zażyczyłaby sobie wystąpienia z Unii.
5)Wydaje mi się, że tak jednak tak się nie stanie bowiem każdy kraj dba o swoją kulturę. A to co już przenikło w niektóre narodowości stało sie normalne i wydaje mi się, że niczemu nie zagraża. A języków trzeba sie uczyć. ;)
6)Rada Unii Europejskiej jest główny organ decyzyjny Unii Europejskiej, posiada siedzibę w Brukseli, a jedynie w kwietniu, czerwcu i październiku spotkania maja miejsce w Luksemburgu, a Rada Europejska jest to instytucja Unii Europejskiej mająca za zadanie wyznaczanie ogólnych kierunków rozwoju Unii i jej priorytetów politycznych.
7)Komisja jest niezależna od rządów krajowych. Jej zadaniem jest reprezentowanie i ochrona wspólnych interesów całej Unii Europejskiej. Komisja przygotowuje wnioski dotyczące nowych aktów prawa europejskiego, które następnie przedkłada do zatwierdzenia Parlamentowi i Radzie.
8)arlament Europejski – instytucja Unii Europejskiej, będąca odpowiednikiem jednoizbowego parlamentu reprezentująca obywateli państw należących do UE, której członkowie są wybierani na 5-letnią kadencję. Oficjalną siedzibą Parlamentu jest Strasburg, ale też Bruksela, w której odbywa się większość obrad oraz mieszczą się biura poselskie, komisje parlamentarne i władze klubów. Sekretariat, biblioteka i część zaplecza technicznego ma zaś swoją siedzibę w Luksemburgu.
9) Uważam, że to dobre posunięcie. Na pewno nam się opłaci i nigdy nie będzie takiej sytuacji że będziemy tego żałować.
120 4 120