Odpowiedzi

2010-01-18T21:57:43+01:00
Angielski nie jest oficjalnym językiem Indii.
Nie jest to też najbardziej popularny język w kraju. Tak naprawdę, chociaż jest to powszechnie mówiony drugi lub trzeci język, mniejszości populacji angielski jest to język ojczysty. Jednak pomimo tego angielski jest niewiarygodnie ważny w Indiach i używany bardziej niż w innych krajach poza USA i UK.
Tak jak w wielu miejscach świata, języka angielskiego używają biznesmeni, żołnierze, misjonarze, którzy osiadają w Indiach. Aby pomóc brytyjskim udziałom w kolonii, była tam policja, aby stworzyć indyjską klasę wykonawczą. Ludzie, którzy powinni myśleć jak Brytyjczycy lub jak było to potem powiedziane „Indianie w krwi i Kolorze, ale Anglicy w poczuciu, w opiniach, moralach i intelekcie”. Kluczem była edukacja. Administracja indyjska była wysłana do brytyjskich uniwersytetów, aby została wyszkolona. W misjonarskich szkołach lekcje miały miejsce w Anglii. W uniwersytetach budowanych przez Brytyjczyków w Indiach, językiem instrukcji również był angielski. Do XIX w. kiedy Indie były „klejnotem w koronie” Cesarstwa Brytyjskiego, biegły angielski wydawał się być kluczem do sukcesu i nowi elitarni mieszkańcy musieli dobrze go znać.
Brytyjskie zasady kolonialne skończyły się w 1947r, a w 1950r. indyjska konstytucja została ustanowiona na 15 letni okres, podczas którego zakładane było, że język hinduski będzie umieszczony na miejscu angielskiego dla wszystkich oficjalnych celów. Potrzeba na popularny język w kraju z setkami języków była czysta i rząd wybrał hinduski. Jednakże, rzeczy nie szły zgodnie z planem. Były protesty – kilka gwałtownych – na obszarach, w których nie używało się języka hinduskiego, a w konsekwencji zaproponowano, aby skończyć używać języka angielskiego.
Teraz indyjski rząd wydaje się pracować nad rosnącą używalnością hinduskiego i zredukowaniem uzależnienia od angielskiego. Ale popularna sytuacja jest taka, że angielski jest wciąż rozpoznawany jako „pomocniczy oficjalny język” w całym kraju i jako oficjalny język w kilku regionach.
Dziś, dziesiątki milionów Hindusów używają angielskiego regularnie. Jest używany jako legalny system, rząd administracyjny, drugorzędna i wyższa edukacja, uzbrojone siły, biznes, turystyka i ogromnie ważny i szybko rosnący przemysł Informacji Technologii. Szkoły i uniwersytety, które kładą nacisk na język angielski, rozważają wyższy standard i dla większości studentów jest to łatwiejsze do komunikacji, czytanie i pisanie po angielsku niż w ich ojczystych językach. Hindusi lubią popisywać się jak bardzo znają angielski. Dla wielu ludzi, symbolizuje to międzynarodową kulturę i edukację uniwersytetów. Wiele mówców zmienia język na angielski w połowie rozmowy, w której rozmawiają w języku hinduskim lub którymkolwiek języku regionalnym. Jest to popularny język, który pozwala komunikować się milionom Hindusów z innych grup językowych.
Angielski nie jest oficjalnym językiem Hindusów, ale jest językiem, który Indie chcą, potrzebują i codziennie używają.