Odpowiedzi

2010-01-17T17:05:50+01:00
Osoba poszkodowana jest nieprzytomna i nie oddycha.W tym wypadku należy sprawdzić drożność dróg oddechowych, w razie potrzeby oczyścić jamę ustną, jeśli poszkodowany nadal nie oddycha należy wykonać dwa sztuczne wdechy, sprawdzić, czy występują u poszkodowanego oznaki zachowanego krążenia (oddech, kaszel lub ruchy pacjenta), a w przypadku ich braku należy przystąpić do pełnej resuscytacji.


Bardzo ważnym czynnikiem podczas udzielania poszkodowanemu pomocy jest udrożnienie dróg oddechowych i zachowanie ich drożności, dlatego jak najszybciej w miarę możliwości ratownika należy oczyścić jamę ustną poszkodowanego z zalegających w niej wymiocin, sztucznej szczęki, resztek pokarmów, itp., a następnie odchylić głowę ku tyłowi i ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej (bezpiecznej).
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T17:07:19+01:00
Osoba poszkodowana jest nieprzytomna, ale ma zachowany oddech. Wówczas postępowanie ratownika będzie polegało na udrożnieniu dróg oddechowych poprzez odchylenie głowy do tyłu, zaopatrzeniu powstałych podczas wypadku ran i urazów (tzw. zabiegi według potrzeb), ułożeniu poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Jeżeli ratownik ma wystarczająco dużo czasu, to przed ułożeniem osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej (bezpiecznej) może wykonać badanie fizykalne, które polega na dotykaniu poszczególnych części ciała poszkodowanego, począwszy od czubka głowy, skończywszy na stawie skokowym (kostkach).
1 3 1
2010-01-17T17:11:45+01:00
Nalezy odchylic jego glowe do tylu tak aby latwo lapal powietrze przez jame nosowa