Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T17:55:05+01:00
Czy prawo cywilne w Polsce jest sprawiedliwe? Na to pytanie zamierzam odpowiedzieć.
Prawo cywilne w Polsce stanowi ustawa z 23 kwietnia 1964 r. , obowiązująca od 1 stycznia 1965r. Reguluje stosunki między osobami fizycznymi i prawnymi. Niestety Polska dopiero od niedawna całkowicie wyzwolona jest niechętna władzy. Po złych rządach za czasów PRL-u ( Gomółka i Gierek) obywatele państwa polskiego nie mają zaufania do władzy, a co za tym idzie do siebie nawzajem. Może więc czas by zmienić kodeks cywilny? żeby nałożyć nagrody dla tych ludzi którzy jednak się ruszą i pójdą na wybory. Na to niestety państwo nie ma pieniędzy.
Aparat policyjny jest upośledzony. Nie mam zamiaru go poniżyć bo nikt go przecież nie lubi(powszechne nastawienie),ale otworzyć oczy ludziom. Korupcja w wyższych sferach się szerzy. Potrzebna jest reforma systemu. Kary za korupcje powinny być zdecydowanie wyższe.
Wiele osób podaje swojego sąsiada do sądu, gdy ten tylko trochę mu dokuczy czy nie spodoba mu się. I tak oto sąd rozmienia się na drobne. Może powinno się opatrywać ważnością sprawy dzielić je na ważniejsze i mniej ważne.
Obywatele polscy przyzwyczaili się do wykorzystywania różnych małych kruczków prawnych.
Powstaje dużo sporów o spadek ponieważ prawo w niektórych sporach po prostu zawodzie lub miejscami jest przestarzałe.
Sądzę, że kodeks prawa cywilnego w Polsce był dobry i dobrze by funkcjonował w czasach PRL-u, lecz teraz nie ma na to szans. Bez dobrego prawa nie ma dobrego życia.