Odpowiedzi

2010-01-17T18:40:37+01:00
BIZNESMEN / BANKIER

Gdy Mały Książe przybył na czwartą planetę zobaczył bardzo skupionego człowieka. Chciał z nim porozmawiać lecz ten zajęty liczeniem czegoś nawet nie zauważył przybycia gościa. Zaciekawiony Mały Książe zapytał się co liczy, lecz nie prędki otrzymał odpowiedź. W końcu by jak najszybciej zakończyć rozmowę mężczyzna odpowiedział co i tak nie zaspokoiło ciekawości gościa. Tak właśnie dotąd zajęty Bankier wszedł w rozmowę z Małym Księciem. Jak się okazało ów człowiek liczył gwiazdy, które były jego bogactwem.

PIJAK/OPÓJ

Na trzeciej planecie Mały Książe spotkał pijaka, który siedział za stołem w milczeniu przed pełnymi i pustymi butelkami. Zapytany przez gościa co robi odpowiedział ,że piję a dlaczego? By zapomnieć, że się wstydzę, że piję. Ta rozmowa bardzo pogrążyła Małego Księcia, który ruszył dalej.

PYSZAŁEK/PRÓŻNY

NA drugiej planecie Mały Książe został bardzo miło przyjęty przez Pyszałka słowami "Ach! Ach! To odwiedziny wielbiciela ". Wtedy też mieszkaniec planety poprosił gościa by ten go uwielbiał i oklaskiwał, gdy będzie się kłonić. Tak właśnie Mały Książe bawił się lecz po chwili zadał sobie sprawę, że ta zabawa jest nudna i nie ma końca i postanowił ruszyć dalej. Podsumował też "Dorośli są bardzo śmieszni"
11 4 11