Sory ale pytam raz jeszcze:
Wskaż, co otrzymałeś od twojej wspólnoty parafialnej, do której należysz od chwili przyjęcia sakramentu chrztu.
mógłby mi ktoś napisać coś dłuższego niż ostatnio, bo dostałam odpowiedz na to pytanie - opiekę bożą- ale potrzebuję więcej
pliiiiiiiiiiiiis ;]

2

Odpowiedzi

2009-09-28T19:09:44+02:00
Dzięki temu, iż zostałem/zostałam ochrzczona, należę do wspólnoty parafialnej. To właśnie dzięki niej od dziecka wychowuję się w wierzę w Boga, naszego Stworzyciela. Chrześcijanie pomagają mi wytrwać w nauce Kościoła, wypełnianiu Dekalogu oraz przyjętych praw, które dał nam Jezus. Dzięki Nim czuję się silniejsza/silniejszy, mocniejsza/y w swojej wierze. Gdyby nie oni, samej/samemu trudno byłoby mi wypełniać naukę Boga.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-28T19:17:51+02:00
W momencie chrztu św. otrzymaliśmy poprzez znak krzyża bożą opiekę i łaskę która ma nas utrzymywać przy wierze oraz wspomagać nas w wyznawaniu wiary i opieraniu się pokusom szatana. co najważniejsze jednak przez chrzest zostaliśmy przyjęci do królestwa dzieci bożych otrzymując wiarę i możliwość wstąpienia do nieba. oprócz tego przyjmując nas do wspólnoty kościoła nasza parafia ofiarowała nam możliwość przynależności do kościoła katolickiego więc i ludzi z nim związanych.

myślę że o to mogło chodzić;))
8 4 8