Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T18:06:18+01:00
----> Od dawna mam pewny dylemat. Zastanawiam się, czy w życiu najważniejsze są pieniądze. Z biegiem czasu zaczynam dostrzegać, że są one przyczyną zepsucia ludzkiego. To przez nie człowiek zabija drugiego człowieka, potrafią one nawet skłócić, a nawet rozbić najlepszą, kochającą się rodzinę.
Warto pamiętać o tym, że pieniądze są rzeczą nabytą i w każdej chwili można je stracić. Dzięki nim nie kupimy ludzkich uczuć, rodziny czy zdrowia. W dzisiejszych czasach ludzie zapominają o przysłowiu "To nie skarb jest przyjacielem, lecz przyjaciel skarbem. Ta wyjątkowa osoba potrafi wesprzeć nas na duchu w trudnych sytuacjach. Nie patrzy na rzeczy materialne lecz na nasz charakter, którego także nie kupimy za pieniądze. Trudno zaprzeczyć, iż za pieniądze nie można kupić inteligencji, wiedzy i talentu. Tylko dzięki ciężkiej pracy możemy je nabyć i będą one nas prowadzić przez resztę życia, będziemy je dalej kształtować i pielęgnować. W życiu każdego z nas najważniejsza powinna być najbliższa rodzina, która bezinteresownie nas kocha, zawsze wspiera nie zależnie od tego jacy jesteśmy. Zawsze potrafi wybaczyć nasze najgorsze grzechy i zdolna jest do poświęceń, jeśli jest to konieczne.
Nawet największe pieniądze świata nie powstrzymają biegnącego nieubłaganie czasu, nie uchronią nas przed samotnością, starością, wypadkami i chorobami, a tym bardziej przed śmiercią.

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam i liczę na najlepszą :]
3 5 3
2010-01-17T18:10:39+01:00
Są rzeczy, których nie da się przeliczyć ani kupić za pineniądze. Do nich nalezy miłość, uczucia, przyjaźń bezwarunkowna, szczera, bezinteresowna, kontkay, stosunki z bliskimi czy rodziną. Są w życiu wazniejsze piorytety choćby te które wmieniłam i wartosciowsze niż pieniądze. Piniądze szczęścia nie dają tylko pomagają w reazlizowaniu celów, a częto prowadzą do zguby.
2010-01-17T18:10:58+01:00
Pieniądze szcześcia nie dają -my już to przerabiali proszę:

Pieniądze nie dają szczęsia ,ponieważ:
Najważniejsze są wartości duchowe a nie materialne nie każdy człowiek potrzebuje pieniędzy do szczęcia np:biedni ludzie są biedni ale są szczęśliwi a bogaci nie za bardzo chcą wszystkomieć dla siebie i niedadzą się nawet podzielić.Dzięki pieniędzom nie bedziemy mieć miłości bo przecież miłości nie da się kupić..


No i jak??
1 5 1