Wybierz jedną z podanych sytuacji i zredaguj opis przeżyć wewnętrznych Skawińskiego:
- po przeczytaniu oferty pracy na wyspie,
- po otrzymaniu posady latarnika,
- na wypowiedzeniu mu pracy,
- na pokładzie statku do Nowego Jorku

Na stronę z zeszytu nie mniej !

2

Odpowiedzi

2010-01-17T18:47:50+01:00
Skawiński po otrzymaniu pracy latarnika stracił panowanie nad sobą, był bardzo szczęśliwy. W ciągu swojego siedemdziesięcio-letniego życia przeszedł bardzo wiele. Był dzielnym żołnierzem, odznaczanym za odwagę w ataku na bagnety. Tułał się po całym świecie i próbował wszystkich niemal zawodów. Prześladowało go nieszczęście w postaci czterech żywiołów. Był pracowity i uczciwy, lecz nigdy nie zaznał spokoju. Gdy po tylu latach natrafiła mu się okazja w postaci posady latarnika, wzruszenie odebrało mu głos, z przejęcia zapomniał jak się nazywa. Z trudem powstrzymał łzy napływające mu do oczu. Poczuł skrzydła u ramion, które dały mu chęć do dalszego życia. Znalazł miejsce, gdzie chciałby spędzić resztę życia, które może zastąpić jego dom i gdzie może być bezpieczny i szczęśliwy. Radość wypełniała jego myśli. Poczuł w końcu, że teraz może się spokojnie zestarzeć.

Mam nadzieje że się przyda....;*
9 4 9
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T22:01:32+01:00
Skawiński, stary doświadczony przez zły los człowiek, dobrze znający życie, natkną się pewnego razu na kolejną ofertę pracy.
Była to posada bardzo odpowiedzialna a dokładniej latarnika. Po tak wielu niepowodzeniach zawodowych wierzył, że nareszcie znalazł odpowiedzialną pracę. Miał nadzieję, że zapewni mu ona dużo szczęścia, radości, a przede wszystkim miłego odpoczynku. Sam poszukiwał jakiegoś odpowiedniego miejsca, w którym mógłby się zestarzeć i doczekać w miłym otoczeniu kresu życia. Dlatego po znalezieniu takiej oferty był przekonany, że to właśnie jemu jest ona przeznaczona.
W pierwszej chwili wybuchła w nim nieopisana radość. Myślał, że to tylko piękny sen, który zaraz zniknie. Gdy okazało się, że dzieje się to naprawdę cieszył się jeszcze bardziej. Jego twarz rozjaśniła się, a oczy w końcu zalśniły. Spadł mu kamień z serca, gdyż wierzył, że wreszcie tu odnajdzie swoje miejsce.
szybko się opanował i poszedł czym prędzej zgłosić swoją chęć przyjęcia do wymarzonej pracy.
4 3 4