1.Jesteś w domu. Słyszałeś trzyminutowy sygnał ciągły syreny, który nie był poprzedzony innym wygnałem. Napisz co robisz.

2.Przebywasz w szkole . Podczas lekcji nagle poczułeś dym. Zauważasz że wydobywa sie on zza drzwi na korytarz . Opisz co robisz.

3.Właśnie jesteś w kinie . Przerwano seans filmowy. Obsługa kina informuje o ogłoszonym alarmie o klęskach żywiołowych i zagrożeniu środowiska. Napisz jak się zachowujesz.

Opisz możliwą reakcje widowni.

4. Podaj treść uprzedzenia o zagrożeniu skażeniami uzupełniając je danymi prawdopodobnymi dla twego miejsca zamieszkania.

5. po ogłoszeniu zagrożenia zakażeniami należy...

6. Należy ja zabrać ze sobą do schronu (7 liter)

2

Odpowiedzi

2010-01-17T18:56:34+01:00
1.Szybko wybiegam na dwór i się rozglądam co się dzieje
2.Mówię szybko nauczycielce lub nauczyciela w pobliżu
3.Uciekam szybko w bezpieczne miejsce i dzwonię do rodziców że nic mi nie jest
4. UWAGA!!

W przypadku jakiegoś zagrożenia,uprzedzamy o szybkim opuszczeniu tego terenu i poinformowaniu odpowiednich ....

5.opatrzyć się ,trzymać się przepisów i nie robić nic złego
6.gaśnice
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T23:39:52+01:00
Ad.1. wyglądam oknem,obserwując co się dzieje- czy np.przechodnie i auta spokojnie się przemieszczają....Jeśli nie ma powodu do paniki wracam do swych wcześniejszych obowiązków,jeśli zaś widzę coś niepokojącego staram się zasięgnąć bliższych informacji rozpytując przechodniów,bądź dzwoniąc na numer alarmowy....

ad.2. uważając to za bardzo pilną sprawę....podchodzę do nauczyciele i przerywam nauczycielowi lekcję. Dyskretnie, by nie wywoływać paniki informuję nauczyciela o zagrożeniu pożarem oraz dostosowuję się posłusznie do zaleceń nauczyciela.

ad.3.spokojnie i bez paniki znajduję bezpieczne wyjście. Kontaktuję się z Policją,bądź Strażą Pożarną,by uzyskać informację,gdzie bezpiecznie się ukryć.Docieram do rodziców,dzieci,rodzeństwa i bliskich mi osób,informując ich bądź wraz z nimi udaję się w bezpieczne miejsce i przeczekuję zagrożenie.

Możliwa reakcja widowni:
panika,strach,krzyk,ucieczka i brak jakiejkolwiek organizacji.

ad.4. PROSIMY WSZYSTKICH PAŃSTWA O UWAGĘ !!!
Pilny komunikat:
Istnieje możliwość zagrożenia skażeniami w rejonie Psiego- Pola i okolic...
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności...!

ad.5.Jeśli nie posiadamy kwalifikacji medycznych opatrujemy własne rany- tak, jak potrafimy,pamiętając o sterylnych opatrunkach. Zachowujemy ogólną ostrożność.

ad.6. GAŚNICA I BANDAŻE,których w takich sytuacjach potrzeba masowo..
7 5 7