Napiszcie mi wypowiedz na polski gdzies tak na conajmniej 2 minuty mowienia. Temat ma byc na to czy podobala ci sie lektura "Romeo i Julia" . Chcialbym zeby bylo w tym o rymach o trudnisci czytania niektorych wersow. I zeby wypowiedz byla na TAK.
Bledne zglaszam jako SPAM.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T19:01:59+01:00
Lektura szkolna "Romeo i Julia" bardzo mi się podobała ze względu na swoją fabułę, chociaż miałem pewne czynności w czytaniu spowodowane zbyt dokłądnym przekładem z języka angielskiego na język polski i pewnymi starymi wyrazami. Na pochwałę z pewnścia zasługuje tłumacz, który wyszukał takie słowa, które sie rymują, choć widać, że często sprawiało mu to problemy. bardozo zaszokował mnie koniec tej historii, gdyż myślełem, że w końcu Romeo i Julia się poślubią. Żałuje, że tak się nie stało. Uważam, że warto jest czytać jest takie lektury, gdyż maja one liczne wartości i można poznać nowe słowa.
2 3 2
2010-01-17T19:12:40+01:00
"Romeo i Julia" to najsłynniejszy dramat Williama Szekspira.Utwór opowiada o dwóch skłóconych ze sobą na śmierć i życie rodach.
Młodzi potomkowie tych rodów nieszczęśliwie zakochują się w sobie, rodzi się namiętne uczucie, majace tragiczny koniec. Przeciwności losu, nie pozwalają im być razem. Historia ta ma wiele burzliwych wydarzeń i zwrotów akcji.
Bohaterowie swoją trwałością w uczuciach sprawili, że są razem, a przez swoją śmierć połączyli swe rodziny. Ale jakim kosztem?
Podziwiam autora za jego talent w odpowiednim dobieraniu rymów.Książka jest pisana trudnym i starodawnym językiem więc czasami pojawiały się niezrozumiałe dla mnie słowa.
Utwór ten jest sławny na całym świecie, wystawiany w teatrach i grany w wielu kinach. Sztuka jest niezmiernie wzruszająca.
Myślę, że każdy powinien zapoznać się z treścią książki. Jestem pewien, że poruszy najtwardsze serca.