Prosze o opisanie przebiegu wydazen z malego ksiecia u:
próznego
pijaka i
bankiera ale o opisanie osobno takie na pol kartki jedno co sie dzialo w tych spotkaniach tych ludzi z malym ksieciem prosze daje swoje wszytkie pk na jutro tzn dzis musze to miec!!!! prosze

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T21:12:36+01:00
Próżny:
Mały Książke wędrując po planetach spotkał wiele postaci. Jedną z nich był mianowicie Próżny. Gdy tylko Mały Książke pojawił się na jego terenie ten krzyknął: "Ach kolejny wielbiciel!". Mały Książę spytał się grzecznie kim jest i poprosił, o krótką historię. Ten jednak podał tylko imię i swoje atuty. Niezwykły chłopiec czuł się niezręcznie, gdy Próżny kazał się oklaskiwać i komplementować, dlatego też po kilku minutach opuścił jego planetę.
Pijak:
Kolejną odwiedzoną postacią przez Małego Księcia był Pijak. Miał przy sobie kilka butelek i leżał oparty o kamień. Gdy Mały Książę podszedł do niego i spytał co robi, ten odpowiedział krótko- "piję". Kolejne pytania ciekawskiego chłopca, były śmiale odrzucane szybkimi odpowiedziami. Pijak tłumaczył się, że pije bo się wstydzi, a ponieważ się wstydzi-pije. Ta osoba dała Małemu Księciu do myślenia i sprawiła, że posmutniał.
Bankier:
Następny był Bankier. Z początku nawet nie zauważył Małego Księcia. Siedział przy biurku otoczonym stosem papierów. Liczył coś zawzięcie i poprawiał co chwila okulary. Gdy Mały Książe spytał kim jest, ten burknął prosząco o nieprzeszkadzanie. Uparty chłopiec jednak upominał się o odpowiedź. Zmuszony mężczyzna odpowiedział, że liczy gwiazdy. Na pytanie Księcia- "Dlaczego?" odrzekł, że wszystkie są jego, ponieważ nikt nie pomyślał, żeby je mieć, dlatego teraz liczy wszystkie gwiazdy. Mały Książę odszedł nieco zaintrygowany.

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam ^^