Odpowiedzi

2010-01-18T15:12:51+01:00
Komputery funkcjonują w różnych dziedzinach życia-wykorzystuje się je m.in. w nauce, medycynie, handlu, komunikacji i przemyśle. Aż trudno wyobrazić to sobie, ale urządzenia te były niegdyś zamknięte w bazach wojskowych i laboratoriach naukowych, gdzie ich obsługą zajmowali się jedynie wtajemniczeni informatycy.

Komputery stanowią niezwykle przydatne narzędzie w nauczaniu, a dzieje się tak za sprawą multimedialnych programów do nauki różnorodnych przedmiotów.


Komputery w znacznym stopniu usprawniają handel. Pomagają w prowadzeniu placówek handlowych, nadzorując proces sprzedaży i zakupu towarów. Za pomocą specjalistycznego oprogramowania możliwe jest m.in. sporządzanie i drukowanie szczegółowych zestawień sprzedaży, rachunków, zamówień, jak również prowadzenie księgowości sklepu. Komputery w magazynach rejestrują operację przyjmowania i wydawania towarów, sprawują także kontrole nad stanem zapasów magazynowych.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T18:19:54+01:00
1.zastosowanie w szkolnictwie-podczas lekcju dzieci ucza sie programow i w ten sposob sa madrzejsze

2.w pracy np.w kostnicy zeby wiedziec ile ma sie trupow na stanie ;) no i ogolnie zeby wiedziec ze tn trup nazywa sie tak a ten tak