"Czym jest dla naszego serca swiat bez miłosci"
polecenie: uczyc mysla przewodnia swojej pracy poswieconej twojej reflekcji na temat roli miłosci w zyciu człowieka (na podstawie książki Wyznania młodego Wertera)
Praca ma zawierać minimum 250słów, ładnie napisana, bez błędnie. Misi być to praca na wysokim poziomie;) Nie życzę sobie pisania głupot, prace krótsze niż 250słów będą zgłaszane jako błędne.

2

Odpowiedzi

2010-01-18T15:38:50+01:00
;0Nie wie, czy uda mi sie napisac na 250 słów ale spróbuje!!


"Czym jest dla naszego serca swiat bez miłosci"
Na to pytanie odpowiedz wydaje sie byc bardzo prosta , ale w rzeczywistości tak nie jest! Każdy z nas potrzebuje miłości, bo miłośc to czucie niezwykłe, wręcz magiczne :kiedy jesteśmy mali potrzebujemy miłośći rodzicielskiej, babcinej, a kiedy nieco podrośniemy wyzwala sie w nas potrzeba miłosci do drógiej osoby- tak jak w ,,cierpieniach młodego Wertera'' główny bohater zakochujemy sie bez opamiętania, na zabój .
Werter cierpi z powodu nieszczęsliwej miłości do pięknej Lotty.Jego ukochana jest najpierw narzeczoną , a potem żona innego mężzyzny i pzrez to nigdy w pełni nie będzie należeć do tytułowego Wertera. Często i w naszym życiu się tak zdarza , ze zakochujemy sie w nieodpowiednich osobach, mężatkach, mężach, narzeczonych itd.
Werter stracił nadzieje na szczęscie z ukochaną, a pzrez to stracił chęci do dalszego życia-świat stał sie dla niego koszmarem, miejscem ponurym i nieszczęśliwym.
Werter jast bohaterem w którym odnajdujemy wiele cech sentymentalych, jednak ze względu na jego gwałtowność uczuć do ukochanej Lotty jest to bohater romantyczny.Z powodu nieszczęsliwej miłości nie mogąc znalezc innego rozwiązania popełnia samobójstwo -jest wewn ętrznie rozdarty, przeżywa zmienne uczucia,. CZęsto cierpienie z powodu nieszcęsliwej miłosci wyzwala w nas takie emocje że nie potrafimy wytrzymć tego napięcia jak WErter, jednak nie jest on najlepszym przykładem na rozwiązywanie tego typu problemów zwłaszcza jak zrobił to on ze sobą.
Serce bez miłości jest jak głaz które nic nie czuje, a miłośc potrafi rozkruszyc największy głaz w naszych sercach :
,,dodać nam skrzydeł'' .
Każdy z nas wcześniej czy później odnajdzie swoją drugą połówka ,jabłka'', zakocha sie bez pamięci w dodatku ze wzajemnością! tylko taka miłość może przetrwać wieki i przeyrzymać wszelkie przeszkody, bo najważniejsze jest by razem być i sie wzajemnie wspierać bez względu na wszystko, w problemach, zdrowiu , chorobie :poprostu na zawsze ! Takiej miłości nawet śmierć nie jest w stanie rozerwać !


Myśle , zę pomogłam!@
powinno być 250 słów
1 3 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T16:36:39+01:00
Miłość to bardzo częsty motyw zarówno literacki, jak i życiowy. Miłość bardzo często pojawia się jako przekleństwo lub jako błogosławieństwo dla człowieka. Jest to niejednokrotnie ciężka próba. Jak by jednak nie rozpatrywać tego tematu- świat bez miłości byłby po prostu straszny.

W utworze Goethego tytułowy bohater to rozchwiany emocjonalnie, niedoświadczony jeszcze w miłości młodzieniec. Kiedy poznaje Laurę jego świat zmienia się diametralnie, przez pryzmat miłości spogląda na otaczającą go rzeczywistość. Świat, który próbuje podporządkować tej miłości sypie się jednak w gruzy, kiedy wraca narzeczony jej ukochanej. Werter nie potrafi pogodzić się z myślą, że nie ma prawa kochać Laury. Jego uczucia powodują, że popada w stan zwany bólem istnienia. Staje się przygnębiony, wręcz nieszczęśliwy. Dochodzi do wniosku, że łańcuch łączący jego oraz jego ukochaną może ich połączyć dopiero po śmierci. Ziemskie przeszkody nie pozwalają im być razem. Werter pogodzony z tą myślą coraz częściej myśli o samobójstwie, aż w końcu pożycza pistolet od Alberta aby się zastrzelić...

Być może w życiu nie spotykamy się, aż z takimi przejawami miłości. Ona jednak istnieje i niejednokrotnie ludzie cierpią z powodu jej braku. Miłość romantyczna jest podstawą prawdziwych związków między kobietą i mężczyzną. Dzięki tej sile stają się oni jednością, i są gotowi dla wzajemnych poświęceń. Jednak poza miłością romantyczną istnieje także wiele innych wcieleń pojęcia miłość. Miłość, to uczucie które możemy kierować do wielu osób z naszego otoczenia: do słabszego bliźniego, do przyjaciela, rodziców, kolegi, osób obcych. Chociaż miłości te różnią się od siebie bardzo, to jednak istotnie zmieniają nasz światopogląd i otaczającą nas rzeczywistość.

Reasumując- mimo, iż istnieje wiele sposobów okazywania miłości to każdy chyba przyzna, że to miłość romantyczna wyzwala w nas największą siłę, dzięki której możemy pokonywać wszelkie przeszkody, nawet jeśli będzie to wymagało poświęcenia własnego życia.


290 słów. Pisane całkowicie samodzielnie. Liczę na naj :D
2 4 2