Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-29T12:06:15+02:00
Mogę Ci pomóc tylko w połowie tej historii :) Jedynie co to mogę Ci opisać współczesną Antygonę,gdyż 2 lata temu właśnie opisywałam bohaterkę :) Mam nadzieję,że Ci się przyda,i sama złączysz jakoś historię w całość :)


Antygona wyglądem zewnętrznym nie różniła się od innych. Lubiła mieć modne ubrania. Zawsze chodziła wymalowana i z ładną fryzurą. Jednak różniła się zachowaniem od ,,pustych" dziewczyn, które poza wyglądem, przyciągającym wzrok chłopaków, nie reprezentowały nic innego.
Ta dziewczyna była bardzo odważna. Zawsze przyznawała się do tego co zrobiła.
Inni myślą, że są odważni. Mówią to wprost, ale tak naprawdę to niewiele osób, mówiąc to o sobie, ma rację. Co to jest za odwaga, jeżeli ktoś boi się przyznać do swojego błędu. Obawia się konsekwencji czynu. Ukrywa to lub zrzuca całą winę na kogoś innego. Takie zachowanie świadczy o braku odwagi.
Współczesna Antygona miała w sobie wiele energii. Była ,,żywą" osobą. Lubiła dobrze się bawić. W jej towarzystwie nigdy nie można było się nudzić.
Najbardziej, co mnie urzekło w jej zachowaniu, była miłość jaką darzyła swoją rodzinę. Bardzo ją kochała. Miała brata o rok starszego od niej. To rodzeństwo odróżniało się od innych. Żyli w zgodzie. Rzadko kiedy się kłócili.Zawsze stawali w swojej obronie. Gdy razem spędzali czas, świetnie się bawili.
To właśnie mnie urzekło, ponieważ wiele rodzeństw, które sprawiają pozór, że się nie lubią. Często się kłócą, a ich sprzeczki mają błahe powody. Gdy są w gronie przyjaciół nie przyznają się, że łączą ich rodzinne więzi. Wyśmiewają się z siebie nawzajem. Kompromitują w gronie znajomych. Gdy są natomiast sami, wtedy ich relacje polepszają się.
W dzisiejszym świecie, wśród ludzi dla których liczy się kariera, pieniądze i to aby być lubianym i ładnie wyglądać, brakuje takich osób jak Antygona, które nie maskują swojego prawdziwego ja. Nie ukrywają własnych myśli i poglądów pod stertą ubrań i pism mody.
3 4 3