Proszę Was o streszczenie ewangelii z dnia 17 stycznia. Z góry dziękuję. ;**

17 stycznia 2010

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: »Nie mają już wina«. Jezus Jej odpowiedział: »Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?« Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: »Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.« Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: »Napełnijcie stągwie wodą!« I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: »Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!« Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego i powiedział do niego: »Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory.«
Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni.

J 2, 1-12

1

Odpowiedzi

2010-01-18T15:43:55+01:00
Maryja i Jezus wraz z uczniami zostali zaproszeni na wesele w Kanie Galilejskiej. W pewnym momencie Maryja donosi Jezusowi, ze zabraklo wina. Jezus rozkazal swoim slugom, by napelnili stagwie woda, zaczerpneli i zaniesli je staroscie weselnemu. Sludzy wykonali polecenia Jezusa. Jezus sprawil ze woda zamienila sie w wino. Starosta nie wiedzial, skad je przyniesiono. Taki byl poczatek czynienia cudow przez Jezusa.
7 5 7