Odpowiedzi

2010-01-18T14:41:08+01:00
Tajlandia należy do krajów, które słynna z rozmaitej flory i fauny. Ze względu na swoje położenie można spotkać tutaj gatunki zwierząt i roślin żyjących na równiku lub w jego rejonach. Ze względu na zapewnienie odpowiednich warunków życia, możemy jedynie większość tych egzotycznych zwierząt spotkać jedynie w parkach narodowych lub na terenach chronionych.

Przy swoich wszystkich problemach ekonomicznych jak karczowanie pralasów i dużych możliwościach zatruwania powietrza, Tajlandia stara się zachować swój egzotyczny wygląd. Te wszystkie dobrodziejstwa są dostępne do poznania. Jest tutaj wciąż dużo pięknych miast, w których przy odrobinie szczęścia i uwagi można zobaczyć dzikie zwierzęta jak słonie, tygrysy, leopardy, malajskie niedźwiedzie, antylopy, jelenie, a także delfiny.
Bardzo dużo jest w Tajlandii węży. Żyje tutaj ponad 300 gatunków płazów, a wśród nich 6 gatunków jadowitych, jak m.in. kobry, pytony, boa i żmije!


Najbardziej rozszerzoną gamę wśród roślin Tajlandii mają orchidee. Można je tutaj zobaczyć prawie wszędzie, są naprawdę piękne. Zróżnicowanie tajskiej przyrody jest imponujące. Można pływać w kryształowym morzu, podziwiać wspaniałe wodospady, przedzierać się przez gęstą dżungle oraz korzystać z cienia palmy z orchideą w ręce. Jest tutaj też dużo drzew owocowych i bambusów.


1 5 1