Odpowiedzi

2010-01-18T14:59:39+01:00
Silnik dwusuwowy jest to silnik spalinowy, w którym cztery fazy pracy (ssanie, sprężanie, praca i wydech) wykonywane są w ciągu dwóch suwów (od górnego do dolnego skrajnego położenia) tłoka.

Silnik czterosuwowy :to silnik spalinowy o spalaniu wewnętrznym wykorzystywany w samochodach, ciężarówkach, motocyklach oraz wielu innych maszynach. Nazwa odnosi się do czterech faz, które zachodzą podczas działania: wpływu paliwa, sprężenia, zapłonu i wydmuchu spalonego paliwa powstałego podczas dwóch okrążeń wału korbowego na cykl pracy w Cyklu Otto oraz silniku Diesla. Cztery kroki w cyklu są często nieformalnie przedstawiane jako "ssanie, sprężanie, wybuch, podmuch". Zatem silnik czterosuwowy to silnik, którego tłok wykonuje cztery ruchy posuwiste w jednym cyklu roboczym.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T15:03:17+01:00
Silnik dwusuwowy jest to silnik spalinowy, w którym cztery fazy pracy (ssanie, sprężanie, praca i wydech) wykonywane są w ciągu dwóch suwów (od górnego do dolnego skrajnego położenia) tłoka.Silnik czterosuwowy to silnik spalinowy o spalaniu wewnętrznym wykorzystywany w samochodach, ciężarówkach, motocyklach oraz wielu innych maszynach. Nazwa odnosi się do czterech faz, które zachodzą podczas działania: wpływu paliwa, sprężenia, zapłonu i wydmuchu spalonego paliwa powstałego podczas dwóch okrążeń wału korbowego na cykl pracy w Cyklu Otto oraz silniku Diesla. Cztery kroki w cyklu są często nieformalnie przedstawiane jako "ssanie, sprężanie, wybuch, podmuch". Zatem silnik czterosuwowy to silnik, którego tłok wykonuje cztery ruchy posuwiste w jednym cyklu roboczym.
2 5 2