Odpowiedzi

2009-09-28T21:11:39+02:00
Jak zostać dobrym władcą

W tym wypracowaniu zastanowię się jak zostać dobrym władcom, gdyż zawsze taka rola w moim życiu mnie interesowała.
Pierwszym punktem w dążeniu do celu będzie zmiana postępowania, zależnie od tego jakim władcą chcemy być. Czy będzie to tyran czy dobry władca. Ja wybiorę tego dobrego.
Więc tak. By zostać dobrym szlachetnym panującym musimy być mężni i stosunkowo dobrze się zachowywać zarówno do kobiet jak i mężczyzn czy dzieci. Postanów sobie, że będziesz ustępował kobiecie miejsca siedzącego, ciepłego posiłku jeśli ona takowego nie posiada. Oraz będziesz gdnębił złych rabusiów. Drugim punktem będzie dobry ubiór. Ja będę władcą średniowiecznym więc założę sobie koronę na głowę, pelerynkę i w dłonij będę trzymał berło. Oczywiście nie zapomnę o mieczu przy pasie. Dobrze, więc już mamy zasady i ubiór teraz trzeba jakoś zdobyć wierzycieli. Idziemy więc na pierwszy lepszy plac zabaw, podwórko, osiedle lub centrum i zwołujemy ludzi przykuwając przy tym ich wzrok na nasz przedziwnie starodwany ubiór. Gdy już takowych znajdziemy informujemy ich, że w tej chwili przyjmujemy ich do swojego królestwa i tak dalej. Ale hola hola to nie takie proste napewno nie pójdą ot tak. Musisz ich przekonać by chcieli za tobą dążyć. Zaproponuj im mieszkanie, lody i tkaie tam sprawy. Ostatnim punktem będzie znalezienie królestwa dla poddanych i odpowiednie sprawowanie władzy. Czyli dobre karanie złych, i wynagradzanie dobrych. Organizacja festynów zabaw i innych imprez też będzie dobrym sposobem na utrzymanie reputacji wsród podwładnych.
Podsumowując ja swojego celu nie osiągnąłem, gdyż współcześnie nikt nie wierzył w moje bajki o smokach i czarownicach. Ale kto wie może tobie się to uda jeśli pomyślisz o bycie władcą w we współczesnych realiach naszego świata.
2 3 2