Scharakteryzuj jeden z podanych tematów
1 ,,komputer a zdrowie'' przedstaw zagrożenia wynikające z pracy przy komputerze
2 scharakteryzuj jak można zadbać o bezpieczeństwo sieci komputerowych. Czy osoby korzystające z internetu powinny przestrzegać określonych zasad
minimum 2 strony A4 nie kopiować z netu

1

Odpowiedzi

2009-09-28T22:47:33+02:00
1.Siedząc przy komputerze długi okres czasu narażamy oczy na popsucie , w normalnych warunkach mrugamy 12 razy na minutę, przy komputerze - znacznie rzadziej dlatego wysuszamy oczy i narażamy je na popsucie.
Dodatkowe dolegliwości spowodowane zbyt dużą pracą przy komputerze to zamglone widzenie, krótkowzroczność i bóle głowy. Powodem jest migający ekran, który drażni oczy. Ponieważ pracujemy w bliskiej odległości od ekranu, ekran powinien być umieszczony nie za blisko żeby nie popsuć oczu.
Siedząc na komputerze powyżej 2 godzin dziennie człowiek jest w trybie siedzącym co pogarsza zdrowie jeżeli ktoś siedzi powiedzmy 8 godzin dziennie lub mniej...
Człowiek pogarsza w ten sposób stan kręgosłupa, zaczyna tyć ponieważ się nie rusza a jego większa część dnia jest za komputerem (zmora dzieci , które zaczynają zbyt dużo siedzieć przed komputerem i psuje im się zdrowie) chciałbym zauważyć że osoby zbyt dużo spędzającym czas za komputerem ma pogorszony wzrok przez co zaczynają nosić okulary a niektórzy mają problemy z kręgosłupem. Gdy siedzimy więcej niż 2 godziny przed komputerem to po 2 godzinach koniecznie należy zrobić sobie przerwę powiedzmy 20 minutową i poruszać się np. umyć naczynia , coś posprzątać po to żeby wyprostować kręgosłup i nie męczyć oczu ,które wciąż patrzały na ekran monitora.
4 5 4