Odpowiedzi

2010-01-18T15:55:37+01:00
Dzisiaj znajdujemy się w Szkole Podstawowe im. Władysława Łokietka w Radziejowie przy ulicy Szkolnej.
To właśnie tu postanowiliśmy sprawdzić jak czują się uczniowie w drugim domu. W szkole uczeń spędza około 7 godzin codziennie. Ciężkie plecaki, dużo książek, wiele przedmiotów i bardzo męcząca nauka sprawiają, że szkolne życie nastolatka staje się czarno-białe i monotonne. Jednak tu w "Łokietku" uczniowie przyznają, że szkoła może być wesoła i może dostarczać wielu niezapomnianych przygód.Kiedy przeprowadzałam się do tej szkoły, myślałam że nie będę miała do kogo ust otworzyć.
Po ponad trzech miesiącach spędzonych w murach tej szkoły, swojej decyzji nie żałuję ani trochę... Poznałam tu wielu nowych znajomych, z którymi umiem dobrze się bawić w ciągu przerw pomiędzy lekcjami i po szkole.
Co więc robią uczniowie na przerwach? Jedni z nich grają w piłkę na boisku, inni wygłupiają się przedrzeźniając się nawzajem, następni spisują pracę domową z matematyki? Naszą uwagę przykuwa zacięta dyskusja dwóch chłopców na temat ładnych dziewczyn.
Cieszę się, że nikt z nauczycieli nie narzuca nam jak wyglądać mają nasze połowinki. Wszyscy pracownicy szkoły pomagają nam w pomysłach związanych z tym balem i podsuwają nam ciekawe pomysły, jednak ostateczne zdanie należy do nas samych.? - opowiada jeden z chłopców prowadzących rozmowę.
?W szkole im. Władysława Łokietka stawiany jest nacisk na samodzielność?? Mówi dyrektor placówki- Grzegorz Sobczak. ?Staramy się pomagać naszym uczniom, jednak chcemy aby to w większości Oni decydowali o życiu szkoły.?
Zarówno w każdej innej szkole tak i tu w Radziejowie nie zawsze jest tak kolorowo. Zdarzają się problemy, konflikty?
?Niedawno w szkole kilkoro z uczniów, z dwóch klas sprzeczało się ze sobą. Konflikty narastały? Jednak dzięki nauczycielom, którzy wytłumaczyli nam, że od bójki lepszy jest kompromis i rozmowa? Obydwie klasy doszły do porozumienia.?- o ciemnych stronach szkoły opowiada jeden z zainteresowanych.
Co jednak z nauką? Przecież to głównie dlatego chodzi się do szkoły. Co z maturą? Która już niedługo? Zapytaliśmy o to jedna uczennice z klasy maturalnej o profilu biologiczno-chemicznym.
?Trzy lata nauki za mną? Mimo, że często narzekałam na sporo nauki, wymagającą Panią Morawską od biologii, czy innych nauczycieli wiem, że jestem dobrze przygotowana do matury.?
Widzimy za tym, że w Liceum Ogólnokształcącym w Radziejowie uczniowie umieją docenić trud nauczycieli, dyrektora, którzy pomagają Im dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości, ale również nauczyciele doceniają swoich podopiecznych, którzy starają się reklamować swoją szkołę zarówno dobrą nauką, jak i wcielaniem nowych, ciekawych pomysłów w życie szkoły, aby była ona coraz lepsza, nowocześniejsza?
101 4 101